Turizm elçileri Belçika yolcusu!

milli egitim7
İskenderun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi AB Eğitim ve Gençlik Programları’ndan Hayat Boyu Öğrenme Programı, Comenıus Okul Ortaklıkları, çok taraflı faaliyet alanında hazırlamış olduğu’’ Working With Dr.EuOZ’’ (Doktor Öz ile Çalışmak ) isimli projesine ilişkin 1.toplantısı Belçika’nın Antwerp şehrinde 2 Ekim 2013-5 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Proje toplantısına İskenderun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Yusuf Oğuz, Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı öğretmeni ve proje koordinatörü Mustafa Özdemir ve Elektirik Elektronik teknolojisi alanı öğretmeni Ruhi Başarır katılacak.
Projede İskenderun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi dışında Belçika, Hırvatistan, Almanya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya ülkelerinden ortaklar bulunuyor.
Projenin amacı; farklı türlerdeki meslek okullarında, çeşitli meslek branşlarda meydana gelen iş kazalarını tespit edilerek bunlara yönelik önleyici sağlık tedbirlerinin ve ilk yardım metotlarının geliştirilmesidir. İki yıl sürecek olan projemizin sonunda proje faaliyetlerinin sonucunda ilk yardım kitapçığı, slayt, film ve çeşitli dokümanlar halinde sunulacaktır. Bu kapsamda, İskenderun Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Yusuf Oğuz, Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı öğretmeni Ruhi Başarır ve proje koordinatörü Mustafa Özdemir, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu, bu tür projelerin eğitici yönünün yanı sıra uluslar arası halkların kaynaşmalarında aradaki mesafeleri kaldırarak, insan ilişkilerin pekiştirilmesinde ve toplumların kültürel açıdan bir birilerini tanımalarına vesile olduklarını belirterek, katılımcıların adeta birer turizm elçisi olduklarını belirterek tebrik etti ve bundan sonrada başarılarının devamını diledi.

iskenderunhaber
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.