bülent
CHP Arsuz Belediye Başkan Aday Adayı, İnşaat Mühendisi İşadamı Bülent Seküçoğlu, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, CHP İlçe Başkanı Süleyman Uyar, İl 2. Başkanı Hüseyin Doğan, parti yöneticileri katıldı. Seküçoğlu, “Belediyecilik, Mühendislik, Planlama, Ekip ve Gönül işidir. Uzmanlık ister” diyerek başladığı konuşmasında, ‘Yeni Arsuz’un inşaası için el ele’ çağrımıza icabet edip aramızda bulunmanızdan dolayı, şahsım ve partim adına onur duydum” dedi ve ekledi:
“Karaağaç’tan Çevlik sınırına kadar uzanan, Doğu Akdeniz’in kraliçesi, güneyin inci gerdanlığı Arsuz, doğal konumu, coğrafyası, iklimi ve sosyal dokusuyla, adeta cennetten bir köşedir. Arsuz, imarı, altyapısı, ulaşımı ile birlikte çevreye, temizliğe ve insana duyarlı bir belediyecilik anlayışıyla yönetilmelidir.”

GENİŞ VİZYONA İHTİYAÇ VAR
CHP Arsuz Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Seküçoğlu, “Yeni ilçemiz Arsuz’un profesyonel projelerle ve ciddi yatırımlarla yeniden şekillenmeye, çağdaş, modern ve örnek bir kentsel yapılanmaya bu bağlamda, bu güzel kentin marka ve modern bir dünya kenti olması için çağdaş şehircilik anlayışının yaşam kalitesiyle desteklenmesine, geniş vizyona ve sanatsal yaklaşıma ihtiyacı vardır. Bu güzide kent, planlı, programlı ve akıllı projeler ile çağdaş yatırımlarla dünya standartlarında, yaşanabilecek, modern bir kültür ve turizm merkezi olmayı, Türkiye’nin cazibe merkezi olmayı fazlasıyla hak ediyor.
Modern bir kentin gereklerini yerine getirmek adına, sosyal sorumluluk çerçevesinde; adil hizmet anlayışıyla halkına hizmet vermek, proje ve yatırımların gerçekleşmesi için altyapı ve zemin oluşturmak, yatırımcıların ve istihdamın önünü açmak belediyelerin asli görevidir” diye konuştu.

HALK İÇİN, HALKLA BİRLİKTE..
Seküçoğlu, Arsuz için planladığı çalışmalar hakkında şöyle konuştu:
“Sağlıklı ve çağdaş bir kentin yerel hizmetlerinin başarılı olması için, yönetim anlayışının “Halk için ve halkla birlikte” oluşturulması gerektiğine inanıyorum. Önümüzdeki yıllarda büyük bir değişim ve yenilenme sürecine girecek olan Arsuz’un; eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel hizmetlerin yanı sıra kentsel gelişim açısından bir bütün olarak masaya yatırılıp yeniden planlanması gerekiyor. Yerleşim birimlerini en modern şekilde ıslah ve entegre eden, yönetim ve hizmetin en sağlıklı biçimde yayılmasını sağlayan çağdaş kentsel yerleşim bölgelerinin yanı sıra; ulaşım, turizm, tarım, balıkçılık gibi önemli unsurları geliştiren, sağlık, sosyal ve spor kulvarlarındaki olanakları artıran, tüm yatırımları kolaylaştıran, altyapı ve yenileme hizmetlerine ışık tutan, çağdaş ve bilimsel bir Plan’ın acilen hazırlanıp hayata geçirilmesi gerektiğine inanIyorum”

DEĞİŞİM VE GELİŞİM İÇİN..
CHP Arsuz Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Seküçoğlu, “Yurtiçi ve yurtdışı öğrenim sürecinin ardından edindiğim inşaat mühendisliği kariyerimi, yaşam tecrübelerimi ve insan sevgisiyle yoğrulmuş demokrat kişiliğimi memleketime ve bu güzel coğrafyaya borçluyum. Bundan önce bana layık görülen inşaat mühendisleri odası yöneticiliği, ticaret ve sanayi odası yöneticiliği ve partimin belediye meclis üyeliği görevlerini onur ve şerefle yerine getirdim. Bu nezih coğrafyanın geleceğı için yaşamsal önem arz eden temel yapılanma sürecinin, kesinlikle ufku geniş, deneyimli, gerçekçi ve üretken bir kadroyla yönetilmesi gerektiğine inanıyorum. Toplumcu belediyecilik hizmetleri, salt karizmatik belediye başkanlarınca değil; ancak demokratik, katılımcı, üretici, birleştirici, uyumlu ve bilinçli ekip çalışmasıyla gerçekleşebilir. Geniş vizyona sahip, bilinçli ve üretken, aynı zamanda bu coğrafyanın her kesimini temsil eden, projeler geliştiren, değişim ve gelişime açık, etkin bir belediye meclisi ve Arsuz’un öz değerleri olan sizlerle ve özellikle örgütümüzle el ele vererek modern Arsuz’u yeniden inşa
ve imar etmek için; bilimin ve tekniğin rehber alındığı, demokratik katılımcı belediyecilik anlayışıyla “halkın söz ve karar sahibi” olduğu bir yönetimle; Demokrasi ve Cumhuriyet’in temel değerlerine saygılı, Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü ve en saygın partisi olan CHP’den Arsuz’un belediye başkanlığına aday adaylığımı ilan ediyorum” şeklinde konuştu.

GÜN DAYANIŞMA GÜNÜDÜR!
Türkiye’nin siyasi geleceğine yön verecek olan önümüzdeki yerel seçimlerin
demokrasi ve cumhuriyet aşığı her yurttaşa çok önemli bir misyon yüklediğine işaret eden CHP Arsuz Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Seküçoğlu, “Ülkenin içinde bulunduğu olumsuz siyasi ve ekonomik koşulların giderek ağırlaştığı, toplumsal barışı, huzur ve kardeşliğimizi hedef alan provakasyonların arttığı günümüzde, öncelikli olarak görevimiz ve hedefimiz, CHP’yi iktidara taşımaktır. Ayrıştırma ve ötekleştirme politikalarına inat; özellikle Hatay’da tüm farklı renklerimizle birlikte kardeşlik, hoşgörü ve barışın örnek tablosunu özenle korumaya, Türkiye Cumuhuriyeti ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz. Hatay’ın kardeşliğini ve huzurumuzu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu seçimlerde bir tek insanımızı bile küstürme lüksümüz ve hakkımız yoktur. Bu demokratik yarışta görev kime verilirse verilsin, başta tüm aday adayları arkadaşlarım olmak üzere; Karaağaç’dan Kale’ye kadar Arsuz’u seven herkesin;
CHP çatısı altında, tek yürek olup bu güzelliklere, Cumhuriyet’e ve demokrasiye sahip çıkacağına ve Arsuz’u yeniden inşaa etmek için el ele vereceğine yürekten inanıyorum. Gün güçlü olma ve dayanışma günüdür. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Ben değil biz düşüncesi ile ‘Halkın söz ve karar sahibi olduğu’ yönetim anlayışıyla yeni Arsuz’u birlikte inşa etmek ve CHP’yi taşımak için için el ele verelim” ifadelerini kullandı.

1 YORUM

  1. TURİZMCİ OLMAYAN BİR BELEDİYE BAŞKANI ARSUZA SADECE 5 YIL KAYBETTİRİR. UNUTMAYIN.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × three =