Tır şoförü yaşadığı dehşeti anlattı

0
225
soför dehset
soför dehset

soför dehset
Kuzey Irak’taki Halil İbrahim Sınır Kapısı’nda çıkan ve 20 Türk TIR’ının yandığı yangından son anda kurtulan Hataylı şoför 43 yaşındaki Murat Alataş, yaşadığı dehşet anlarını anlattı.
Şırnak’ın Silopi İlçesi’ndeki Habur Sınır Kapısı’nın karşısında bulunan Irak’ın Zaho İlçesi’ndeki Halil İbrahim Sınır Kapısı’nda 3 Eylül’de sabah saat 08.30 sıralarında yabancı plakalı bir tanker, hareket halindeyken TIR parkında duran araçlara çarparak patladı. Tankerden saçılan yakıt hızla tutuşurken bir kaç saniye içinde 20’si Türk firmalara ait 24 TIR, alevler içinde kaldı. Park halindeki TIR’ının içinden hızla inerek kaçan 4 çocuk basası Murat Alataş, son anda yaşamını kurtardı. TIR parkının güvenlik kamerası kayıtlarında patlamanın ardından en son kaçan şoför olarak görünen Murat Alataş, kendisi kaçarken alevlerin peşinden geldiğini söyledi. Patlama anının aklından çıkmadığını söyleyen Alataş olay anının şöyle anlattı:
“Türk TIR’larının şoförleri olarak sabah kahvaltısı yapmaya hazırlanıyorduk. Aniden patlama oldu. Yan tarafa baktığımda üzerimize bir ateş topunun geldiğini gördüm. Hızla koşmaya başladım. Ben kaçtıkça ateş topu arkamdan geldi. Son arda kurtuldum. Bir arkadaşım, TIR’ını kurtarmaya çalıştı. Ancak alevler aniden çevresini kaplayınca bu kez aracından atlayıp kaçmak istedi. Ancak, ağır şekilde yandı. Türkiye’ye getirdik ancak kurtarılamadı. Onunla birlikte bir kişi daha yaşamını yitirdi. Ancak çok üzülerek söylüyorum ki orada Türk Büyükelçiliği’nden kimseye ulaşamadık. Tüm çabalarımıza rağmen kimse gelip bizimle ilgilenmedi.”
15 yıllık TIR şoförü Murat Alataş’ın eşi Mira Alataş ise çocuklarıyla birlikte görüntüleri gördüklerinde şoke olduklarını söyledi. Alataş, “Görüntüleri görünce gözyaşlarıma hakim olamadım. Eşim görüntülerde alevlerden kurtulan son kişiydi. Allah onu bize bağışladı. Çok şükür yanımıza döndü” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 4 =