türk metal sen (5)
Metin Önde’nin istifasıyla birlikte Çelik –İş’ten kopmalar başladı. İsdemir’de yaşanan grevin arından yarı yolda bırakıldıklarını söyleyen işçiler kendilerini yarı yolda bıraktıkları sendikadan istifa ederek Türk Metal Sendikası’na geçişler başladı. Uzun yıllardır Çelik İş Sendikası üyelikleri bulunan yüzlerce işçi toplu olarak çelik iş sendikasından istifa ederek Türk Metal Sendikası’na geçmeye başladılar.
Dün Çelik İş Sendikası Baş temsilcisi Mevlüt Erdoğan, sendika delegeleri, işçi temsilcileri, toplu hâlde İskenderun 2. notere gelerek burada Çelik İş Sendikası’ndan istifa ederek Türk Metal Sendikasına geçtiklerini duyurdular.
Son bir hafta içerisinde ciddi anlamda istifa furyası devam ederek Türk Metal Sendikası’na geçişler giderek hızlanmaya başladı.
Fabrikadan çıkan işçilerin yöneticileri ve temsilcileri toplu halde notere gelerek bağlı bulundukları Çelik İş Sendikası’ndan istifa ettiklerini duyurdular. Noterde istifa imzasını atan işyeri Baş Temsilcisi Mevlüt Erdoğan ve ekibi imzalarını atarak Türk Metal Sendikası’na geçişlerini sağladılar. Edinilen bigilere göre, daha toplu halde Çelik İş Sendikası’na bağlı işçilerin istifa ederek Türk Metal Sendikası’na geçecekleri öğrenildi.

5 Yorumlar

  1. 10 senedir zorla imzalattırdığın kağıt parçalarıyla maaşımızdan isdemir spora kestirdiğin para yetmediği gibi sözleşme masasına sırf doymayan egolarını tatmin için isdemirspora para yontmak için bizi sattın sen nedersen de bu işçi enayi değil ali cengiz ya sendikacılık yap yada klüp başkanlığı bir koltukta kırk karpuz taşımaya kalkarsan kırk karpuzu kırarsın böyle…. çevrende şakşakçılarından başka kimse kalmadı ha unutmadan çevrendeki şakşakçılarının yüzüne türkmetale geçen onlarca işçi var hadi sana son bir iyilik yapayım çevrendeki yalaka takımını gözden geçir.

  2. bir söz vardır koyun çitden zıplamış arkası görünmüş keçi dalga geçmiş arkan göründü diye,sayın cengiz bize gsm den mesaj atıyorsunuz sarı sendika namustan yoksunlar diyorsunuz,namusuve şerefiayaklar altına alan kim?. başkan ve saz ekibi bizi mal yerine koyduğunuz yeter değilmi,işçi 15 gün sonra bunuda unutur değilmi,lütfen yeter artık yalanlarınıza tahamülümüz yok düşün yakamızdan….

  3. sevgili çelik işçisi bizi yarı yolda bırakanlar işte burada ben annemi seviyorum

  4. saygı değer is demir işçileri bunların diger örgütlü oldugu iş yerlerinde durum sizikinden farklı degil hep fiyasko. Sizlerde daha fazla magdur olmadan arkadaşlarınıza katılıp TÜRK METAL çatsına gelin.gerçek sendikacılıgı göreceksiniz.

  5. Sonuçta görünen köy kılavuz istemedi.. Çokta şaşırmadık.. Var olan düzenin sadece oyun ve aldatmaca olduğunu anlayan her bireyin yaptığını yaptılar. Hayırlı olsun

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × four =