AK PARTİ’DEN TOPAKTAŞ YAYLASI’NDA GÖVDE GÖSTERİSİ

haci bayram1
AK Parti Dörtyol İlçe Teşkilatı, Dörtyol İlçesi’ne bağlı Topaktaş Yaylası’ndan yerel seçim çalışmalarının startını verdi. AK Parti Dörtyol İlçe Teşkilatı, Topaktaş Yaylası’na gerçekleştirdiği ziyarette yayla sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Topaktaş Yaylası’nda adeta AK Parti Dörtyol İlçe Teşkilatı’nın gövde gösterisine dönüşen ziyarette; AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun yanı sıra; AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Cüneyt Yavuz, AK Parti Hatay Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Bilgehan Aksoy, AK Parti Dörtyol Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Bozkurt, AK Parti Dörtyol Belediye Başkan Aday Adayı Av. Abdullah Arıcan, AK Parti Dörtyol Belediye Başkan Aday Adayı Osman Görgen ve bazı partililer de hazır bulundu.
Topaktaş Yaylası sakinleri tarafından tertip edilen yemek programı sonrası çay eşliğinde gerçekleştirilen sohbet sırasında ilk sözü alan Topaktaş Yaylası Derneği Başkanı Mehmet Çankır, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ve AK Parti Dörtyol İlçe Teşkilatı mensuplarının yaylaya gerçekleştirdiği ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Milletvekili Türkoğlu da tertip edilen yemek ikramından dolayı teşekkür ederek; “Sofraya Rahman’ın lütfu, dostların da ikramı olarak sunulan nimetin lezzeti, sadece maharetli elin değil; samimi ve sıcak bir muhabbetin de eseridir. Topaktaş Yaylası’nda bizlere sofralarında yer ayıran ve bizleri hanelerinde, kahvelerinde ağırlayan dostlara şükranlarımı sunuyorum” dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Topaktaş Yaylası’na kaynağından 8 km’lik su boruları eşliğinde içme suyu getirdiklerini belirtti. Önümüzdeki dönemde Topaktaş Yaylası’na 300 ton kapasiteli yeni bir su deposunun da yapılacağının müjdesini veren Türkoğlu; “Bir kısmı Dörtyol Belediyemizce asfaltlanan Topaktaş Yaylamıza çıkan yolun tamamının genişletilmesi, rehabilitasyonu ve asfaltlanması çalışmalarını önümüzdeki süreçte Hatay İl Özel İdaresi aracılığıyla gerçekleştireceğiz” dedi.

TÜRKOĞLU; “DÖRTYOL’UMUZU MEGA PROJELERLE BULUŞTURUYORUZ”
Dörtyol’un ve Dörtyolluların hizmetlerin en güzeline layık olduğunu vurgulayan Türkoğlu; “Bölgemizde çok büyük gelişmeler var. Dörtyol-Hassa Tünel Projesi ile 120 km’lik Dörtyol-Hassa arası mesafe, 30 km’ye düşecek. Şu an 3 alternatif proje üzerinde çalışma yapılıyor. Yolun geçiş güzergâhında jeolojik etüd çalışmaları sürdürülüyor. Eğim, fay kırıkları dikkate alınarak minimum maliyet, optimum kazanç hesabı ile en makul projeyi hayata geçireceğiz. Dörtyol-Hassa Tünel’inin ana iskeleti ortaya çıkarsa, bu ana yoldan Topaktaş Yaylası’na da bir bağlantı yolu sağlanabilir. Dörtyol-Hassa Tünel projesi ile birlikte Şanlıurfa, Kilis, Gaziantep, Adıyaman denize açılıyor. Şu an Kilis ve Gaziantep arasında bir organize sanayi bölgesinin kurulması çalışmaları da bu yol sayesinde başladı. Hassa’daki binlerce dönümlük leçelik arazilere bu yol sayesinde kurulacak yeni OSB’ler ile Hatay’ımızda işsizlik sorununu kökünden kazıyacağız” dedi.
Dörtyol’un Selçuklu mimarisi örnek alınarak projelendirilen yeni bir Hükümet Konağı’na kavuşacağının da müjdesini veren Türkoğlu, vatandaşlara en nezih ve en rantabl bir ortamda kamu hizmetinin sunulması gerektiğini ifade etti. Türkoğlu, Dörtyol Devlet Hastanesi’nin yukarısındaki askeri alan üzerinde bulunan 35 dönümlük araziye, 40’ı yoğun bakım ünitesi olmak üzere; 300 yataklı yeni bir devlet hastanesinin temellerinin 2014 yılının Ocak ayında atılacağının da müjdesini verdi. Dörtyol’da Deliçay ve Kuzuculu Çayları’nın ıslahı ile Dörtyol’a modern şehircilik anlayışına uygun bir estetikliği kazandırdıklarını vurgulayan Türkoğlu, önümüzdeki süreçte Özerli ve Rabat Çayları ile Kurudere ve Gökçenli Deresi, Payas Çayı, Kuşaklama Kanalı ve Hurmaesiği Dereleri’nin ıslah çalışmalarına start verileceğini söyledi.
Dörtyol’un adeta metropol konumunda bir ilçe hüviyeti taşıdığını vurgulayan AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Cüneyt Yavuz da; “Tarımdan, ticarete; kültürel zenginliğinden sanayiye kadar her alanda gelişme istidadına sahip olan Dörtyol’umuz, akil bir ekiple ortaya konacak olan belediyecilik anlayışıyla hak ettiği hizmetlere AK Parti sayesinde kavuşacaktır” dedi. Milletvekili Türkoğlu ve AK Parti heyeti, Topaktaş Yaylası’nı gezerek sokakta vatandaşlarla tokalaşıp sohbet etti. Türkoğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra Topaktaş Yaylası’ndaki kahvehaneleri de dolaşarak, vatandaşlarla uzun süre sohbet ettiler.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here