Yemek verdiler, gaspa uğradılar!

0
209
gasp
gasp

gasp
Reyhanlı İlçesi’nde, Suriye sınırından gelen 2 kişi kendilerine yemek veren ev sahiplerini tabancayla yaralayıp, 3 bin 500 doları gasp etti.
Olay, saat 01.30’da Suriye sınırına 1 kilometre uzaklıkta bulunan Yenişehir Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Suriye’den Türkiye’ye geçen 2 kişi, 49 yaşındaki Halil Hazırlar’ın evine geldi. Kendilerini Tacikistan ve Özbekistanlı olarak tanıtan ve isimleri öğrenilemeyen 2 şüpheli, aç olduklarını belirterek yemek istedi. Oto yıkama işyeri olan Halil Hazırlar ile eşi Fatma Hazırlar, gece evlerine gelen 2 yabancıya yemek verip karınlarını doyurdu. Yemeklerini yiyen 2 şüpheli, daha sonra Halil Hazırlar’dan para istedi. Ancak ev sahibi para veremeyeceğini söyledi. Bunun üzerine şüphelilerden biri tabanca, diğeri de el bombası çıkarttı. Silahlı olan ateş edince Halil Hazırlar ile eşi yaralandı, şüpheliler oturma odasında bulunan 3 bin 500 doları alıp kaçtı. Sol kolundan yaralanan Halil Hazırlar ile yine aynı kolundan yaralanan eşi Fatma Hazırlar, Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Halil Hazırlar ayakta tedavi edilirken eşi ise Antakya Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

BİRİ BİRAZ TÜRKÇE BİLİYORDU
Tedavisinin ardından evine gelen Halil Hazırlar, gece otururken evlerine gelen 2 kişinin Suriye’den geldiklerini söyleyip yemek istediklerini belirterek, “Biri biraz Türkçe ve Arapça konuşuyordu. Diğeri hiç konuşmuyordu. Aç olduklarını söylediler yemek verdik. Para veremeyeceğimi söyleyince biri el bombası çıkarttı diğeri de tabancayla ateş etti. Kolumdan yaralandım, eşimi korumak için diğer odaya kaçtım, o da yaralandı. Evde fotoğraf makinasının altında olan 3 bin 500 doları fark ederek, alıp kaçtılar” dedi.
Polis, kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 − 5 =