Vali Lekesiz’den Gaziler Derneği’ne Ziyaret..

0
115
vali gazi2
vali gazi2

vali gazi2
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Hatay Kıbrıs ve Kore Gazileri Derneği Başkanı Behçet Narin’e iade-i ziyarette bulundu.
Ziyarete Başkan Narin ve dernek üyeleri ile sohbet ederek taleplerini dinleyen Vali Lekesiz, şehit yakınları ve gazilere yeni haklar getiren yasa hakkında da bilgi verdi. Devletimizin, şehit yakınları ve gazilerimiz için çok sayıda haklar getirdiğini ve yeni iyileştirmeler yaptığını ifade eden Vali Lekesiz, şehit yakınları ve gazilerimizin; sağlık ve ulaşım hizmetlerinden ücretsiz yararlanma, askerlikten muafiyet, faizsiz konut kredisi, yükseköğretimde katkı payı ve öğrenim ücreti ödememe, iş hakkı, gelir vergisi indirimi, mesken vergisi muafiyeti, elektrik ve su hizmetlerinde indirim gibi haklardan yararlandığını, 6353 sayılı Torba Yasa ile de; terör eylemleri sebebiyle malul olan sivil vatandaşlara aylık bağlanması ve çocuklarından bir tanesine iş verilmesi gibi haklara kavuştuklarını kaydetti.
Bağımsızlığımızı hiç bir şeye değişemeyeceğimizi ve tarih boyunca da değişmediğimizi vurgulayan Lekesiz, “Bağımsızlığını kaydeden milletlerin, tarihin derin girdapları içerisinde kaybolduğunu hepimiz biliyoruz, Dolayısıyla bir milletin bağımsızlığı fevkalade önemlidir. Mensuplarınız bu uğurda mücadele etmiş, vatan uğrunda kimisi şehit olmuş, kimisi kanını dökmüş. Sizlerin hakkını millet olarak bizler ne yapsak ödeyemeyiz” dedi.
Vali Lekesiz, 2009 yılında Valiliğimiz bünyesinde bir büro şeklinde oluşturulan ve daha sonra Türkiye geneline yaygınlaştırılarak Şube Müdürlüğü şekline dönüştürülen Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüğü’nde şehit yakınlarımız ve gazilerimizle ilgili iş ve işlemlerin takip edildiğini, onlara sahip çıkmak, sorunlarını ve taleplerini inceleyip yasalar çerçevesinde çözüme kavuşturmak için çalışmalar yapıldığını söyledi.
Ziyarette Dernek Başkanı Narin, Vali Lekesiz’e derneğin genel kurulunda çekilmiş bir fotoğrafı hediye etti. Ziyarette, Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürü Beytullah Odabaşı da hazır bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + 3 =