konuk ziyaret9
Rotary Kulübü tarafından her yıl organize edilen uluslararası gençlik hizmetleri yaz kampı programı kapsamında çeşitli ülkelerden 16-18 yaş aralığındaki yabancı uyruklu 13 genç İskenderun’a geldi.
İskenderun Rotary Kulübü’nün ev sahipliğinde roteryen ailelerin evinde konaklayan yabancı misafirler, İskenderun Rotary Kulübü 2013-2014 Dönem Başkanı Egemen Kendi, Geçmiş Dönem Başkanı Demet Özal, Kısa Dönem Yaz Kampı Komite Başkanı Alp Güneşberk eşliğinde İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su’yu makamında ziyaret ettiler.
Ziyaret esnasında yaz kampı programı hakkında bilgi paylaşımında bulunan İskenderun Rotary Kulübü Dönem Başkanı Egemen Kendi; program kapsamında İtalya, Avusturya, Hırvatistan, Amerika, Rusya, Hollanda, Litvanya, Tayvan, Polonya, Macaristan, Slovakya gibi farklı ülkelerden on üç yabancı misafirin rotaryen ailelerin evinde ağırlandığını, programın ilk bölümünün İskenderun’da başladığını ve bir hafta sonra yabancı misafirlerin Kapadokya gezi turuna götürülerek orada Samsun Rotary Kulübü ailelerine teslim edileceğini, bir haftada Samsun’da misafir edileceğini belirtti. Yabancı misafirlerle yakından ilgilenerek tek tek hoşgeldiniz diyen Kaymakam Ali İhsan Su; Bu tür programlar sayesinde yabancı misafirlerimiz ile karşılıklı kültür alışverişinde bulunulduğunu ve bu genç kardeşlerimizin Güneyden Kuzeye Anadolu’yu tanıma fırsatı bulacaklarını, ayrıca Türk kültürü ve misafirperverliği hakkında da bilgi sahibi olabileceklerini dile getirdi.
Geleceğin temel taşlarını oluşturan gençlerimizin birbirleriyle kaynaşması hususunun dünya barışının sağlanması açısından da önemli olduğunu vurgulayan Kaymakam Ali İhsan Su; Yabancı uyruklu gençlerle sohbet ederek, İlçemizin gezilebilecek yerleri ve kültürel değerleri hakkında da bilgi paylaşımında bulundu.
Sohbet sırasında söz alan yabancı misafirler; gerek Türkiye’de ve gerekse İskenderun’da çok iyi ağırlandıklarını, burada oldukları için kendilerini çok şanslı hissettiklerini ve kendilerine karşı gösterilen ilgi, alaka ve misafirperverlikten dolayı çok memnun olduklarını belirttiler.
Yapılan hoşsohbetin ardından ziyaret nedeniyle çok memnun olduğunu dile getiren Kaymakam Ali İhsan Su, bu programın hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, İskenderunlu Yazar Kaan Metin Çelik’in Yarıkkaya Âşıkları (İngilizce) adlı kitabını yabancı misafirlere hediye etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − one =