iskspor-kongre2
Kulüp Başkanı Nuri Üysen yönetim kurulu üyeleri Müfit tennioğlu, Levent Yılmaz, Sedat Uysal, Mustafa Çöloğlu, Çağrı Belibağlı Ahmet öz’ün katılmasıyla başladı.
Divan Başkanlığına Ahmet Öz seçilirken Kâtipliğe ise Yılmaz Akpınar ve Hamit Saçar getirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının arından gündemde bulunan maddeler üyelerin onayla geçerken mali bütçeyle ilgili olarak okunmasının arından bütçe konusunda da üyelerin onayı alındı. Dilek ve temenniler konuşmasında ise söz alan İskenderunspor Kulüp Başkanı Nuri Üysen taraftarlara ve yönetime yaptığı konuşmasında oldukça duygulu bir konuşma yaptı.

980 BİN LİRA ALACAĞIMI İSKENDERUNSPOR’A BAĞIŞLIYORUM
Başkan Üysen konuşmasında, “Öncelikle sizlerin karşısına küme düşmüş bir takımın başkanı olarak gelmek istemezdim ama ne yapalım ben tüm sorumlulukları ve suçu üzerime alıyorum. Bir gemiyi kaptan batırır yada kaptan kurtarır. Ben tüm olumsuzlukları ve başarısızlıkları üzerime alıyorum. Ancak burada şunuda söylemek istiyorum. Ben suçu üzerime alırken bu durumda kentin her kesiminin suçunun olduğunu ve bu suçluların kim olduğunu da iyi bilmek lazım. Koca iskenderundaspor’a sahip çıkan kimseyi bulamıyoruz. Bu takımın düşmesinde benim kadar sizce başka sebepler ve gerekçeler yok mu? Bunların hepsini herkes biliyor. İskenderun Belediyesi de bu konuda suçlu, siyasetçilerde bu konuda suçlu, iş dünyası da bu konuda suçlu. Çünkü takıma sahip çıkan maalesef kimse bulamıyoruz ve ben ikinci dönem başkanlığa geldim, sezon sonuna kadar geldiğimi tekrar tekrar söyledim. Ama yalnız kaldık, sahipsiz bırakıldık. bu güne kadar İskenderunspor’a ben 980 bin lira para verdim. Bunların 100 bini bağış olarak, diğerleri borç olarak verilmişti. Ancak ben başkanlığı bıraktığım için ve bundan sonra yönetime gelecek olacak insanların ellerini rahatlatmak için benim alacağım 980 bin lirayı iskenderunspor’a bağışlıyorum ve helal ediyorum.
Bir İskenderunlu olarak bundan sonra da elimden gelen tüm gayreti ve desteği vereceğimi belirtiyorum. İnşallah bu takıma herkes sahip çıkar, gelecek olan yönetim de bunu böyle bilsin. Ben alacaklarımın hepsini kulübe bağışlıyorum” dedi.

YÜREKLİYSENİZ YÜZÜMÜZE KARŞI KONUŞUN!
Daha sonra İskenderunspor Yönetim Kurulu Üyesi Levent Yılmaz da yaptığı açıklamasında kongre öncesinde elimize bir liste geçti. Bu listeyi görünce gerçekten çok üzüldüm. Ben İskenderunspor’a uzun yıllar emek verdim ve bu takımın uzun yıllar başarılı olmasını sağladım. Futbolculuk dönemlerinde bana gelen çok önemli teklifleri İskenderunspor için geri çevirdim. Ama bakıyoruz ki, kendini bilmez bazı adi insanlar bu takımı düşüren kişiler bu yönetimde yer almasın diyerek 5 kişinin isimlerini yazmışlar. Bende buradan bunu yazan insana sesleniyorum. Eğer yürekliysen ve birazcık onurun varsa gel bizim yüzümüze karşı konuş. Ben cebimden para harcadığım halde beş kuruş para vermeyen insanlar ne benden ne yönetimden hesap soramaz. Bu konuda bunu yazan insana yazıklar olsun diyorum. Bizim gece gündüz bu takımın ayakta kalması için ne mücadeleler verdiğimizi herkes çok iyi biliyor” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından ise kongre kararı oy birliğiyle onaylanırken yeni yönetimin 9 kişilik liste olarak devam etmesine karar verildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − 13 =