OSMANİYE OSB GENÇLERE EMANET!

0
421
osmaniye manset
osmaniye manset

osmaniye manset
Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı OSB Toplantı Salonunda yapıldı. Açık oylama usulü ile yapılan oylama sonucunda OSB Müteşebbis Heyetinin devam etmesine karar verildi. İkinci oylamada da 15 kişilik müteşebbis heyette yer alacak sanayici 8 asil 8 yedek üye belirlendi.
Çok büyük bir çekişmeye sahne olan seçimlere Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah da katıldı. Genç sanayicilere yakın ilgi gösteren Vali Cerrah, Osmaniye OSB’deki genç liderlerin oluşturdukları birlik ve beraberlik tablosundan oldukça hoşnut kaldı. Vali Cerrah, gençlerin her alanda azimle ve inançla katkı sunmalarından ötürü yaşadığı mutluluğu dile getirdi.
Cesur gençlerin başarılı duruşu salonda büyük yankı uyandırırken, Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı ile birlikte, Türkiye’nin 2023 hedefi için her türlü fedakarlığı ve özveriyi omuzlarına yükleyen büyük şirketlerin genç yöneticileri Abdullah İlbeyli, Salih Çiftçi ve Nejan Hatko gibi genç yöneticiler de, Osmaniye OSB’ye güç katacak.
Gençlerin zaferiyle sonuçlanan seçimlerde, Osmaniye OSB’yi güzel günler bekliyor. Kurul sonucunda bir oy fazlasıyla müteşebbis heyeti şu isimlerden oluştu: Şerif Tosyalı (Tosyalı Holding), Mustafa Baştuğ (Yolbulan), Abdullah İlbeyli (Beyteks), Nejan Hatko (Hatko), Serdar Yavuzer (Yavuzerler), Tamer Bilici (Biteks), Salih Çiftçi (Ofisset) ve Erkan Öztürk (Öztaş).

VALİ CERRAH’A TAM DESTEK!
Oylama sonrasında konuşan Vali Celalettin Cerrah, “Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet yasa gereği görevine 2 yıl devam edebilir. İki yıl neticesinde tamamının OSB’de fabrikası olan sanayicilerden oluşma zorunluluğu var. Bu bir geçiş dönemidir. Benim kesin tavrım yönetimi tamamen sanayicilere bırakmaktı. Ancak sanayicilerimiz “devam edin, geçiş döneminde yardımcı olun” dedikleri için Yönetim Kurulunda yer alıyoruz” dedi.
Toplantıya Vali Celalettin Cerrah, Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Hüseyin Karalar, İl Genel Meclisi Başkanı Selçuk Acar, Osmaniye OSB Müdürü Turgut Çalışkan, OTSO Başkanı Murat Teke ve Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde fabrikası bulunan sanayiciler katıldı.
Divan üyelerinin seçilmesi ile başlayan toplantı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Oylama öncesinde Vali Celalettin Cerrah açılış konuşması yaptı.

2004’TE 7 FABRİKA HİZMET VERİRKEN,
BUGÜN 110 FABRİKA HİZMET VERİYOR
Ülkemizin, coğrafî konumu itibarıyla dünyanın en önemli pazarlarının merkezinde olduğu için Bölgemizde ürettiğimiz ürünleri dünyanın dört bir yanına pazarlayabileceğimizi ve bu konuda ülkemize en önemli desteği Sanayiciler ve işadamlarının vereceğini ifade eden Vali Cerrah, “1994 yılında kurulan Osmaniye’mizin yüz akı Organize sanayimiz 100 hektar üzerine kurulmuşken, bu gün hepimizin büyük gayretleriyle 700 hektara ulaşmıştır. Bölgemizin alt ve üst yapısı tamamlanmıştır. Yönetime geldiğimiz günlerde barakalarda yıllarca görev yapan Organize Sanayi Personelimiz şu an içinde bulunduğumuz modern bir binaya kavuşarak sizlere daha kaliteli hizmetler sunmaktadır. Yine göreve geldiğimiz günlerde Organize Sanayi Bölgemizin 11,5 milyon TL. borcu vardı. Bizler yönetime geldiğimizde tahsilatları hızlandırarak 3 ay gibi kısa bir sürede borçların tamamının ödenmesini sağladık. Şu an hiçbir kişiye ve kuruma borcumuz olmadığı gibi hesabımızda 5,5 milyon TL. birikimimiz bulunmaktadır. Ayrıca yıl sonuna kadar kamulaştırma bedellerinden gelecek olan paralarla birlikte kasamızda bunun bir misli daha para olacaktır” diye konuştu.
Vali Cerrah sözlerinin devamında 2004 yılında OSB’de sadece 7 fabrika hizmet verirken şu an aktif olarak 110 fabrika hizmet verdiğini de belirterek, “Burada yaklaşık 11.000 işçi çalışıyor, bunların yaklaşık 6500’ü Osmaniye’mizin insanıdır. Ancak bizler bölgemiz için bunlar yetmez diyerek daha büyük hizmetler için gayret ediyoruz. III. Etap çalışmalarımızda 245 Hektarın içerisinde 436 dönüm arazinin kamulaştırması yapılmış durumdadır. Ayrıca 9,6 milyon TL. kamulaştırma bedeli ödenmiştir. Bu bölgede alt yapı çalışmaları tamamen bitirilmiş olup, üst yapı çalışmaları Sanayicilerimizin inşaat çalışmaları tamamlandıktan sonra yapılacaktır. Ayrıca Organize Sanayi Bölgemizde ağaçlandırma çalışmalarına büyük bir hızla devam etmektedir. OSB-PTT işbirliği ile Organize Sanayi Bölgemize 25.000 fidan dikimi yapılmıştır. Yine eski bölgede yeşil alan gösterilen yerlerde ki ağaçlandırma çalışmaları tamamlandı” dedi.
Sözlerinin sonunda, Osmaniye Valisi olarak tüm sanayicilere eşit mesafede olduğunu da vurgulayan Vali Cerrah, “Müteşebbis Heyetin devam edip etmemesi benim için hiç önemli değil. Asıl olan bölgeye hizmet etmektir. Bundan sonra hizmetlerde en küçük bir aksama olmayacaktır. Bundan sonraki yönetimde ben olmasam bile, Osmaniye Valisi olarak, OSB’nin gelişmesi ve büyümesi için elimden gelen her türlü yardımı yapacağıma da emin olabilirsiniz.”diye konuştu.

VALİ CERRAH’A “DEVAM EDİN, GEÇİŞ DÖNEMİNDE YARDIMCI OLUN” DEDİLER
Vali Celalettin Cerrah, yeni müteşebbis heyetin hayırlı olmasını dileyerek, “OSB Müteşebbis Heyeti Başkanı olarak 4 yıl içerisinde çok şeyler yapmaya çalıştım. OSB’nin gelişmesinin yanı sıra OSB’deki sanayicimizin hayırseverliği sayesinde eğitim alanında da çok sayıda anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve liseyi ilimize kazandırdık. Müteşebbis Heyeti devraldığımızda, hepinizin de bildiği gibi, OSB’nin 11 Milyon borcu vardı. Bu borcun çoğunluğu elektrik borçlarından kaynaklanıyordu. Elektrik parasını ödeyen sanayicimizin bile elektrikleri kesilecek durumda idi. Her bir binanın üzerinde “satılık” levhası vardı. Bugün Osmaniye Organize Sanayi Bölgemiz bütün bu sorunlarını çözmüş durumda” diye konuştu.
Vali Cerrah, yeni seçilen Müteşebbis Heyet üyelerinin, OSB için çok daha iyi şeyler yapacağına inandığını da kaydederek, “Osmaniye OSB çok daha büyüyecek ve daha iyi yerlere gelecektir. Osmaniye’mizin de bu gelişmeden kazancı çok büyük olacaktır. Yeni yönetim kurulumuzun büyük çoğunluğu sanayicilerimizden oluşacaktır. Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet yasa gereği görevine 2 yıl devam edebilir. İki yıl neticesinde tamamının OSB’de fabrikası olan sanayicilerden oluşma zorunluluğu var. Bu bir geçiş dönemidir. Benim kesin tavrım yönetimi tamamen sanayicilere bırakmaktı. Ancak sanayicilerimiz “devam edin, geçiş döneminde yardımcı olun” dedikleri için Yönetim Kurulunda yer alıyoruz” dedi.
Toplantı sonunda Vali Cerrah ve yeni seçilen Müteşebbis Heyet üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + 17 =