İskenderun’a da yapılsın!

tesis
Antakya Belediyesi’nin Habib-i Neccar Dağı eteklerinde İzmir Caddesi’nde yapımını gerçekleştirdiği “Habib-i Neccar Sosyal Tesisleri” düzenlenen açılış töreniyle vatandaşların hizmetine sunuldu.
Açılış törenine Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Antakya Belediyesi Başkan Vekili Serdar Güven, Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen, Hatay Sosyal Dernekler Platformu Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi, belediye meclis üyeleri, oda temsilcileri, kadın dernekleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş yaptığı konuşmada gidilecek olan uzun yolların ilk adımla başlayacağına dikkat çekerek, “Bu hizmetleri halkımızla birlikte gerçekleştiriyor ve başarıyoruz. Şehrimize yeni hizmetler de kazandırmaya devam edeceğiz. Şehrimizde sosyal barışı sağlamak için çaba harcıyoruz. Şehrimizde sosyal barış olmazsa bu yapılan tesislerin de bir anlamı olmaz. Çünkü biz bu tesisleri en başta bu şehrin insanı için yapıyoruz. Sosyal barışında sıkıntı olmayan ve birbiri ile koklaşan bir Hatay halkı istiyoruz. Bunu başardık ve başarmaya devam edeceğiz” dedi.
Tesis hakkında da bilgi veren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, insanlarımızın ailece ziyaret edebilecekleri, piknik yapabilecekleri, Antakya’yı kuşbakışı izleyebilecekleri, yoğun iş temposundan bir nebze de olsun uzaklaşarak dinlenip nefes alabilecekleri, sohbet edip yemek yiyerek çay-kahve içebilecekleri yepyeni bir mekânı daha kent insanının hizmetine sunmanın mutluluğunu ve kıvancını yaşadıklarını belirterek, bu tesisin hayırlı olmasını diledi.
Başkan Savaş, hizmete sunulan tesisin, lokanta, piknik ve dinlenme alanı olarak vatandaşlara, yerli ve yabancı turistlere hizmet vereceğini belirtirken, ayrıca Antakya Belediyesi tarafından daha önce bölgede yapımı tamamlanan Seyir Terasları’na ve yürüyüş yollarına ve önümüzdeki günlerde hizmete sunulacak Teleferik projesine de bütünlük sağlayacağını ve bu tesisin kısa zaman sonra hizmete girecek olan teleferik ile ayrı bir güzellik kazanacağını vurguladı.
Belediye Başkanı Savaş, Sosyal Tesiste misafirlere lokanta hizmeti sunulacağını, Yerli ve yabancı turistlerin uğrak alanı içerisine dâhil edilecek olan tesiste insanların aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirmenin yanında, ister gece, ister gündüz, Antakya ve çevresini kuşbakışı olarak izleme imkânına sahip olacağını belirtti.
Habib-i Neccar Dağı eteklerinde İzmir Caddesi üzerinde bulunan ve toplam 200 metrekare alan üzerine yapılan Habib-i Neccar Sosyal Tesisi kent ekonomisine de büyük katkı sağlayacak ve İzmir Caddesi ile çevresini canlandırarak cazibe merkezi haline dönüştürecek.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here