“Canileri şiddetle kınıyoruz”

0
141
ibrahim gül
ibrahim gül

ibrahim gül
Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde gerçekleştirilen Bombalı saldırıya tepkiler sürüyor. Bir tepki de MHP İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Gül’den geldi. İbrahim Gül Yaptığı yazılı açıklamasında;
“Reyhanlı ilçemizde Terörist caniler iki ayrı noktada bombalı saldırılar yaparak 40’tan fazla vatandaşımızın şehit olmasına, 100’den fazla insanımızın yaralanmasına sebep olmuşlardır. Türk milletinin huzurunu bozmak isteyen bu canileri şiddetle kınıyor, Vatandaşlarımızın Provokasyonlara gelmemeleri ve daha büyük acılar çekilmemesi için dikkatli olmalarını bekliyorum. Saldırıda Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet Yaralılara acil şifalar diliyorum. Hatay’da gerçekleştirilen bu saldırılar Hükümetin Suriye politikalarının ne kadar yanlış olduğunun açık bir delilidir. Bu güne kadar iktidarı uyardık, Açık kapı politikası ile Masum mültecilerin yanında teröristler ve ajanların yurdumuza girdiklerine dair duyumlar aldık ve bunu sürekli dile getirdik. Ancak hükümet Suriye politikasındaki samimiyetsiz duruşu nedeniyle kontrolü elinden kaçırmış ne yapacağını bilemez hale gelmiştir” dedi.
İbrahim Gül, Suriye’deki iç savaşında son bulması gerektiğini ifade ederek “Nerede olursa olsun savaşın haklısı ve kazananı olmaz. Savaş insanlar için ölüm, acı, şiddet ve nefret demektir. Bu nedenle sevgi ve hoşgörünün hâkim olduğu bir dünya için her yerde barış olsun istiyoruz. Reyhanlı’daki hadisenin bir başka bölgemizde yaşanmaması için Hükümetin dış politikadaki duruşunu gözden geçirmesini, Sınırlarımıza giriş-çıkışların kontrol altına alınması gerekmektedir. Hükümet artık durumun vahametini anlamalıdır” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 1 =