kaymakam kumbara
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu’nda da coşkuyla kutlandı.
Yılların tecrübeli eğitimcisi Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Müdürü Hüseyin Gündüz’ün ekibiyle birlikte ortaya koyduğu başarı İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ve Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu’ndan da tam not aldı.
Çocukların mutlu olması için her şeyin düşünüldüğü 23 Nisan kutlamalarında, Hatay’ın yüz akı bir okul olan Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu’na yakışır bir kutlama töreni düzenlendi.
Asıl Türkiye gündemine oturacak proje ise kitap ve oyuncak kumbarası oldu. İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ve Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu’nun açılışını birlikte yaptıkları kumbara, ihtiyaç sahibi çocuklara verilmek üzere herkesin oyuncak ve kitap atabileceği devasa boyutta.
Açılışı Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu’nda yapılan, Okul Müdür Hüseyin Gündüz ve Delsa Filter’ın çabalarıyla hayata geçen kumbara projesi, tüm okulları gezecek ve şehrin değişik yerlerine de konularak ihtiyaç sahibi çocuklar için oyuncak ve kitap toplanacak.
Kumbaraya ilk kitap ve oyuncakları ise İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ve eşi Zeliha Su atarken, kumbaraya boyu yetmeyen çocuklar ise Kaymakam Su’nun yardımıyla ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere oyuncaklar ve kitaplar atıldı. Kaymakam Su’nun etrafını saran çocuklarla veliler, hatıra fotoğrafı çektirmek için yarıştılar.
Türkiye’de ender görülen bir projenin açılışını yapan İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ve Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu okuldan ayrıldıktan sonra ise çocukların 23 Nisan konulu şiirleri okundu. Birbirinden tatlı çocukların okudukları 23 Nisan şiirleri velilerin duygulu anlar yaşamasına neden oldu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × one =