İskenderun Çağdaş Musiki Derneği Konseri Büyüledi

konser69
İskenderun Çağdaş Musiki Derneği tarafından düzenlenen geleneksel bahar konseri İskenderun Belediyesi Kültür Sarayında düzenlenen konser Türk sanat müziğine gönül vermiş sanat severleri bir arada toplayarak izleyenleri büyüledi.
Açılışta ilk olarak Dion Dans ve Sanat Kulübünün dans eğitmenleri tarafından renkli ve izleyenleri oldukça büyüleyen renkli dans gösterisi ile Çağdaş Musiki Derneği geleneksel bahar konseri seçkin bir repertuarla sanatın unutulmaz eserleri ile başladı. İskenderun Belediyesi Kültür Sarayında düzenlenen konser Türk sanat müziğine gönül vermiş sanat severleri bir arada toplayarak Çağdaş Musiki Derneğinin 23 kişilik koro, altı kişilik müzisyen ve koro şefi Zeki Kaysar eşliğinde birbirinden farlı Türk sanat müziklerini seslendirdiler. Konser öncesi yoğun çalışmalarından sonra gerçekleşen bahar konseri bay ve bayan solistleri muhteşem sesleri ile Türk sanat müziğinin unutulmaz eserlerini söyleyerek konsere seçkin bir repertuarla sanatın eserlerini dinleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.
Çağdaş Musiki Derneği başkanı Şevket Saraç konser sonrasında Türk sanat müziğine önem veren değerli İskenderun halkımızın sanata duyarlılığını bir kez daha kanıtladığını ve sonrasında bizi destekleyen yalnız bırakmayan sponsorlarımız İskenderunlu yardımsever iş adamı Sait Deniz’e ve bir çok yerlerde adını duyuran Divinya organizasyon, Nefis Kuruyemiş, Dion Dans sanat kulübü ve Güven İş Mermer’e teşekkür ederek ödül törenleri ile son buldu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here