İskenderun Halk Eğitim Merkezi’nde sanat şöleni!

kaymakam kurs15
İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen kurslarda ortaya çıkan harkulade eserleri beğeniyle izledi.
İskenderun Kaymakamlığı ile Doğu Akdeniz Kalkınma işbirliğiyle Teknik Destek Programı düzenlenerek, kentteki kurum ve kuruluşlar ile belediye çalışanlarına Kamu İhale Mevzuatı ve Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) eğitimi veriliyor.
25–26–27 Şubat 2013 tarihlerinde İskenderun Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen eğitime kentteki kamu kurum ve kuruluşlarınca belirlenen 50 personel katıldı.
Elektronik Kamu Alımları Platformunun verimli bir şekilde kullanılması, ihale işlemlerinin daha etkin, verimli ve hızlı bir şekilde yürütülmesi, katılımın ve rekabetin artırılması, bilgi bütünlüğü, tutarlılık ve doğruluğun sağlanması, alım süreçlerine standart getirilmesi, usulsüzlük ve yolsuzlukların büyük ölçüde ortadan kaldırılması, kamu alım maliyetlerinde %20 ye varan tasarruf sağlanması v.b. konularda teknik destek eğitimi verildi.
Eğitim faaliyetlerini yerinde görmek üzere Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Kaymakam Ali İhsan Su, eğitimden yeterli derecede faydalanıp faydalanmadıkları ile ilgili kursiyerlerin görüşünü aldı. Kamu İhale Mevzuatı ve Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) Eğitim faaliyetlerini yerinde inceledikten sonra Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen diğer kursları da ziyaret eden Kaymakam Ali İhsan Su, kursiyerler ile sohbet ederek yapılan çalışmaları yakından izledi.

iskenderunhaber
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.