müsiad (11)
Genç Müsiad Hatay Şubesi’nin ‘Genişletilmiş İstişare Toplantısı’ The Anılıfe Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda Genç Müsiad’ın ülkemiz için yaptığı çalışmalar gelecek için güven verdi.
Genişletilmiş İstişare Toplantısı’na AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, MÜSİAD Hatay Şube Başkanı M.Fatih Tosyalı, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Uğur Feriz, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Tosyalı, Genç Müsiad Genel Başkanı Abdulsamet Temel, Genç Müsiad Hatay Şube Başkanı Vedat Ergünbaş, Müsiad üyeleri ve davetliler katıldı.

GENÇ MÜSİAD ÜLKEMİZE HIZLA YAYILIYOR
Toplantı sinevizyon gösterimiyle başladı. Ardından toplantının açılış konuşmasını yapan Genç Müsiad Hatay Şube Başkanı Vedat Ergünbaş, genç, idealist ve kararlı insanlar tarafından büyük bir heyecanla çalışmalarına başlayan Genç Müsiad’ın hızla ülkemize yayılmakta olduğunu ve 2100’e yakın üyesiyle Türkiye çapında faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti. Ergünbaş faaliyetlerinin tamamında kendilerini yalnız bırakmayan, samimi muhabbetlerini esirgemeden bir usta edasıyla tecrübelerini aktaran maddi ve manevi desteklerini gösteren baştan Fatih Tosyalı ve yönetim kurulu olmak üzere tüm Müsiad ailesine teşekkür etti.

TÜRKİYE’NİN 2023 HEDEFİNE ÇOK BÜYÜK KATKILAR SUNACAĞIZ
Daha sonra konuşma kürsüsüne Genç Müsiad Genel Başkanı Abdulsamet Temel geldi. Genç Müsiad’ta erdemli iş adamları yetişeceğini kaydeden Temel, zamanında toprağa atılan tohumların şimdi yeşermeye başladığını vurguladı. Müsiad üyelerinin bu tür toplantılara istişare toplantısı dediklerini ifade eden Temel, “Çünkü istişare bizim geleneğimizden gelen bir isimdir. Bizde şube başkanlarımızı seçerken seçime gitmeyerek istişare ile seçiyoruz. Bizler, ilk günkü gibi aynı şevk ve azimle çalışıyoruz. Biz geleceği, hayalleri olan, ülkemizin kalkınması için çalışan kişileriz. İlk göreve geldiğimizde İslam Teşkilatı İşbirliği’nin yönetim kuruluna seçildik. Bu zaman zarfında bütün ülkelerin Müsiad’ı desteklemesi bizleri onurlandırdı ve çalışma azmimizi arttırdı. Türkiye’yi temsilen yurt dışında birçok toplantılara katıldık. Genç Müsiad sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde organizasyon yapacak seviyeye geldi. Biz farklı ülkelerden genç insanlarla istişare kurarak Türkiye’nin 2023 hedefine katkı sunacağız. Çünkü o ülkelerdeki genç insanlarda bulunduğu ülkelerin geleceğini inşa edecekler. Onlarla işbirliği içinde olursak o zaman dünyada söz sahibi oluruz. Eğer geleceğin iş adamları olacaksak, neyin ne olduğunu bilmek zorundayız. Donanımlı yetişen gençler olarak ülkemizin kalkınması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Peygamber efendimizin buyurduğu gibi ‘İslam gençlerimizin omuzlarında yükselecek’ Biz kararlıyız. Biz azimliyiz. Çünkü biz güçlüyüz” ifadelerini kullandı.

GENÇLERİMİZ MÜSİAD’IN BÜYÜKLERİ GİBİ SAYGI VE TERBİYE İÇİNDE YETİŞİYORLAR
İstişare toplantısına katılan AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk ise, konuşmasında AK Parti iktidarının ülkeyi yönetmeye başladığı günden bu yana geçen süredeki atılımlardan bahsetti. Bu süre zarfında gençlerimizin girişimci bir ruha sahip olduklarını gördüklerini kaydeden Milletvekili Öntürk, “Genç Müsiad şu anda 31 ilde kurulumunu yaptı. Ben sizleri tebrik ediyorum. Sizin gibi birçok gencimiz ülkemizin kalkınması için çalışıyor. Şu an milli gelirimiz 800 milyar dolar oldu. 2023’te de hedeflerimiz çok büyük. Bizim iktidar olarak görevimiz daha çok çalışmak ve siz gençlerimizi önünü açmaktır. Ben gençlerin Müsiad’ın büyükleri gibi saygı ve terbiye içinde olduklarını ve bu ülkenin gelişmesine ve vizyonuna çok şey katacaklarına inanıyorum. Hepinizi tekrar tebrik ediyor, istişare toplantısının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

BEYNİ DÜNYAYA AÇIK OLAN GENÇ MÜSİAD ÜYELERİ ÜLKEMİZ İÇİN BİR ŞANSTIR
Son olarak konuşma kürsüsüne gelen İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ise, genç müsiad üyelerinin bu heyecanı ve azminden dolayı oldukça mutlu olduğunu dile getirdi. Kaymakam Su, “Pırıl pırıl, arkadaşlarımızın ortaya koyduğu, kafası, beyni dünyaya açık, donanımlı, ben değil, biz diyen bir anlayışlı bir kadronun olması ülkemiz için bir şanstır. Yapılan çalışmalar, ortaya konulan birlik, beraberlik ve dayanışma ülkemizin geleceği için bizlere umut ve güven veriyor. Ben tüm genç müsiad üyelerini canı gönülden kutluyor, istişare toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Genç Müsiad Hatay Şube yönetimine yeni katılan gençlere MÜSİAD Hatay Şube Başkanı M. Fatih Tosyalı, AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Uğur Feriz, Genç Müsiad Genel Başkanı Abdulsamet Temel, Genç Müsiad Hatay Şube Başkanı Vedat Ergünbaş tarafından rozetleri takıldı. İstişare toplantısının sonunda ise, plaket törenine geçildi. Genç Müsiad Hatay Şube Başkanı Vedat Ergünbaş istişare toplantısına katılan genel başkanları Abdulsamet Temel’e plaket verdi. Müsiad Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı ise, istişare toplantısını onurlandıran AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk ve İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su’ya plaketlerini takdim etti. Plaket töreninin ardından istişare toplantısı toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 + fourteen =