milletvekili türkoğlu1 (1)
TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Milletvekili Türkoğlu’nun Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’ı ziyaretinde, il genelinde yürütülen Suriye meselesi, uyuşturucu ile mücadele ve bölgeye yapılmakta olan yatırımlar üzerine konuşuldu. Suriye hadisesi ile son zamanlarda Hatay’da bir hareketliliğin söz konusu olmasına rağmen Hatay’ın yüzyıllardır çeşitli dinlerin yaşadığı ve ortak yaşam kültürünün oluşturulduğu bir yer olarak, Suriye’de gerçekleşen olaylardan fazla etkilenmediğini ifade eden İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç; “İlimizde sulh ve sükûn korunmaktadır ve bizler emniyet güçleri olarak vatandaşımızın emniyeti için her türlü tedbiri almaktayız” açıklamalarına yer verdi.
Kılıç’ın istihbarattan gelen biri olarak bölgeyi bilmesinin ve ekibinde sağladığı koordinasyonun Hatay için büyük bir avantaj yarattığını kaydeden Türkoğlu da, İl Jandarma Komutanı J.Albay Mustafa Başoğlu ile Kılıç’ın ortaya koyduğu uyumlu çalışmanın Türkiye için adeta bir model oluşturduğunu ifade etti. Kılıç da, devletin kolluk güçlerinin el ele vererek devletin gücünde bütünlük sağlanması gerektiğini ifade ettiği açıklamasında; “Devletin kolluk kuvvetleri arasında bilgi, silah ve operasyonel güç birleşince, başarı kaçınılmaz olur. Biz Başoğlu ile beraber bu anlamda Türkiye’de bir modeli ortaya koyduk” ifadelerine yer verdi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadelede 8 alanda Türkiye birincisi olduklarının altını çizen Kılıç, Hatay’da 22 bin öğrenciye uyuşturucu, 20 bin öğrenciye de terör konusunda bilgilendirmede bulunduklarını belirtti. 2012 yılı içinde 1170 kişiyi uyuşturucudan içeri aldıklarını ifade eden Kılıç; “Uyuşturucuyu alandan, satana kadar şebekenin bütün kılcal damarlarına girdik. Hatay’da dağlara ekilen 3 milyar TL tutarındaki 4 milyon kök esrarı imha ettik ve uyuşturucu tacirlerine ağır darbe indirdik. Böylelikle Hatay’ı uyuşturucu güzergâhı olmaktan çıkardık” dedi.

“DÖRTYOL EMNİYET SARAYI VE MOBESE BİNASINA KAVUŞUYOR”
Türkiye’nin ulusal bütünlüğüne ve güvenliğine kasteden mihrakların önce güvenlik güçlerini hedef aldıklarını kaydeden Türkoğlu; “Emniyet güçlerimiz, ulusal güvenliğimizin omurgalarıdır. Eğer bir yerin emniyeti sağlanamamışsa, yapılan hiçbir işin de bir anlamı yoktur” dedi. Hatay’ın Dörtyol İlçesi’ndeki emniyet binasının da çökme riski taşıdığını kaydeden Türkoğlu; “Emniyet güçlerimizin fiziki şartları en uygun olan bir zeminde vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamaya yönelik sağlıklı bir çalışma yürütebilmeleri için Ankara’da bazı temaslarda bulunduk. İçişleri Bakanlığı bünyesinde yürüttüğümüz çalışmaların neticesinde Dörtyol’a yeni bir emniyet sarayını 2013 yılı programına dâhil etmiş bulunuyoruz” dedi.
Kendi güvenliğini koruyamayan bir emniyet mensubunun vatandaşın da can güvenliğini kollayamayacağına dikkatleri çeken Türkoğlu; “Hatay’da emniyet binalarımızın kurşungeçirmez camlı kulübelerle korunması için Erzin, Dörtyol ve Belen’e camekân kulübüler inşa edilmiştir” dedi. Güvenlik güçlerine araç içerisinde çatışma eğitimi verdiklerini kaydeden Kılıç da, ayrıca Erzin, Dörtyol, İskenderun ve Kırıkhan’daki karakollara birer zırhlı tahsis edildiğini belirtti. Karakolların önüne konan barikatlar hakkında da açıklama yapan Kılıç; “Kendini koruyamayan bir kurum, toplumu da kollayamaz. Uçaktaki bir anne çocuğunun güvenliğinden önce, kendi güvenliğini sağlamakla mükelleftir. Çünkü anne kendi güvenliğini sağlayabiliyorsa, çocuğunun da güvenliğini temin edebilir. Ama çocuğun güvenliği sağlanmasına rağmen anne kendini güven altına alamamışsa, çocuğun gücüyle orantılı olarak anneyi emniyet altına alması mümkün değildir” dedi. Emniyet güçleri olarak sadece tel örgülerin ve barikatların ardına geçerek vatandaşın güvenliğinin sağlanamayacağının da altını çizen Kılıç, “Biz en ücra yerlere kadar gidip toplumun bütün kılcal damarlarına ulaşıyor ve her noktada dolaşıyoruz. Nitekim terör, uyuşturucu ve kaçakçılıkla verdiğimiz mücadelede yakaladığımız başarı, bunun en önemli göstergesidir” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − fifteen =