Ahmet Akça B
Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek’in kamuoyuna açıkladıklarını itibar etmek istediklerini, fakat resmi belgelerin kendisini yalanlamakta olduğunu iddia etti.
4 Aralık 2012 tarihinde basın açıklamalarında Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Avukat olarak geçici görevlendirilen Sınıf Öğretmeni Edip Mullakütükçü’nün asli görevini yerine getirmediğini ve Bohşin İlkokulu’nda bulunan sınıfının da diğer sınıflarla birleştirmek suretiyle kapatıldığını ve bu okulda Mullakütükçü’den dolayı bir normun saklı tutulduğunu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün suç işlediğini belirttiklerini ifade eden Akça, “Bunun üzerine Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü bizim yapmış olduğumuz Basın Açıklamasına 06/12/2012 tarihinde bir basın açıklaması ile cevap vermiş ve Avukat Edip Mullakütükçü’nün geçici görevlendirilmesinin iptal edildiğini kamuoyu ile paylaşmışlardı. Türk Eğitim Sen Genel Merkezimizin Hatay Valiliğine sormuş olduğu bilgi edinme başvurusuna 29/01/2013 tarihinde cevap vermiş ve Avukat Edip Mullakütükçü’nün 22/05/2012 tarihinden bu yana vekil tayin edildiğini ve halen bu görevini yürüttüğünü ve Sınıf Öğretmeni olması sebebi ile kendisine okulundan ek ders ücreti ödendiğini belirtmiştir. Bu durumda İl Müdürü Kamuoyunu yanlış bilgi vermek suretiyle yanıltmıştır. Bizler Sayın İl Müdürü’nün kamuoyuna açıkladıklarına itibar etmek istiyoruz ama bize gelen resmi belgeler kendisini yalanlamaktadır. Buradan Sayın İl Müdürü Osman Şimşek’e sormak istiyoruz;
06/12/2012 tarihinde Basın Açıklamanızda belirttiğiniz Avukat Edip Mullakütükçü’nün geçici görevlendirmesi iptal edilmesi yalan mıydı?
Halen görev yapmakta olan Avukat Edip Mullakütükçü’nün sınıf öğretmenliği görevinden dolayı ek ders ücreti almaktadır. Asli görevini yapmayan bir kişiye nasıl ek ders ücreti ödenmektedir? Asli görevini yerine getirmeyenlerin geçici görevlendirmelerinin iptal edilmesi yönündeki Milli Eğitim Bakanlığının ilgili genelgesi bu kişiyi kapsamamakta mıdır?
Bohşin İlkokulu’ndaki sınıfı diğer şubelerle birleştirilmek suretiyle bu okulda 1 adet sınıf öğretmenliği normu saklanmakta mıdır?
Avukat Edip Mullakütükçü’nün müdahil olduğu davalardan her hangi bir vekâlet ücreti almadığı belirtilmektedir. Acaba bu şekilde Avukatlık Kanunu ve diğer sair kanunlara aykırı hareket edilmiş midir?”

1 YORUM

  1. bu adam şube müdürlerine baskı yaparak milli eğitimde ki mali işlere bakan memur arkadaşın tüm olumsuz raporlarına rağmen yakınlarına ücretli öğretmenlik tahsis edebilmektedir başta baldızı olmak üzere görev tahsis edilen, branşla, hiç alakası olmayan yakınları antakya da ki değişik okullarda görev almaktalar.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + 2 =