Nazilli’de ‘iş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu’ Konuşulacak

Nazilli Ticaret Odası, ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’ ile ilgili seminer düzenleyecek.
Yapılan yazılı açıklamada, işçi çalıştıran tüm işyerlerini ilgilendiren ve işverenin yükümlülüklerinin ayrıntılı bir şekilde anlatılacağı seminerin yarın saat 13.30 ile 17.30 saatleri arasında, Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda gerçekleştirileceği ifade edildi.
Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Pirinç, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerini düzenlemek amacıyla 30 Haziran 2012 tarihli Resmi Gazete de yayımlanan kanunun 1 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe girdiğini söyleyerek, “Yasa hükümleri, kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dahil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanacaktır” dedi.
Pirinç, açıklamasında ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’ konulu seminere Dokuz Eylül Üniversitesi İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç Dr. Serkan Odaman’ın konuşmacı olarak katılacağını ifade etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here