Medical Park Antalyaspor’da İlk 11 Sıkıntısı

Trabzonspor maçının neticesi ve bizim alacağımız galibiyet grubun ikincisini belirleme açısından önemli olacak. Bizim için en önemli durum kupadaki maçımızı kazanmak. Elimizdeki oyuncularla bunu yapacağız. Umarım kupa maçında sakatlıklar kervanına başka oyuncularımız katılmaz. Yoksa ciddi sıkıntılar yaşarız” şeklinde konuştu.

SAKATLIKLAR UZUN SÜRELİ
Takımda performans düşüklüğü olmadığını ve bu sürece sakat oyuncularının fazla olmasının neden olduğunun altını çizen Özdilek, “ Sakatlıklar ciddi anlamda belimizi büktü. 1-2 hafta sıkıntı yaşayacağız. Maalesef futbolda bunlar var. Beklemediğimiz sakatlıklardı bunlar. Darbeye dayalı sakatlıklar yaşandı” dedi.

PROGRAM ELEŞTİRİSİ
Kupa ile lig programının çok sık olduğunu eleştiren Özdilek, bu sık programdan kadrosu dar olan Anadolu takımlarının olumsuz etkilendiğini belirtti. Özdilek, bu sıkışık programın bazı büyük takımların kupadan elenmesine neden olduğuna değindi.

SAKAT OYUNCULAR
Özdilek, takımında; Tita, Ömer, İbrahim, Koray, Hakan, Emre, Murat, Mehmet Eren, Isaac, Aissati’nin sakatlıklarının devam ettiğini söyledi.
Özdilek, sakat olan Ömer’in ise Almanya’da tedavisine devam edilidğini yaklaşık 3 hafta daha sahalardan uzak kalacağını belirtti.
İlk 11 kurmakta güçlük çektiğini ifade eden Özdilek, “Nerdeyse sahaya çıkıp ben oynayacağım” diye de espri yaptı.

DEĞERLİ HOCALAR
Trabzonspor’dan Şenol Güneş ve Bursaspor’dan Ertuğrul Sağlam’ın istifa etmelerini değerlendiren Özdilek, “Kaderimiz bu. Şenol Güneş ve Ertuğrul Sağlam Türk futbollunun değerli hocaları. Karşılıklı tasarruflar var. Nasıl talep varsa, zamanı geldiğinde gitmek var. Bunlar futbolun doğasında var. Belli süreçten sonra ayrılıklarda oluyor. Profesyonelce doğru atılmış adımlardır. Bıraktıkları hizmet daha önemlidir” açıklamasını yaptı.

MERSİN DİMANYURDU DA ÇALIŞTI
Öte yandan Mersin İdmanyurdu takımı da Teknik Direktör Giray Bulak yönetiminde Antalyaspor’un tesislerinde bir antrenman yaptı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here