Gediz Belediyesi’nden Öğrencilere Karne Şenliği

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, yarıyıl tatiline giren öğrencilere belediye tarafından Karne Şenliği düzenlendi.
Gediz Belediyesi Kültür Etkinlikleri çerçevesinde Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Karne Şenliğinde şişme alan oyunları, animasyon gösterileri, yüz boyama, kum boyama, balon oyunları gibi çeşitli eğlenceler düzenlenerek ilçedeki tüm ilköğretim okulu öğrencileri doyasıya eğlendirildi.
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, her yıl birinci ve ikinci yarıyıl tatili başında geleneksel olarak düzenledikleri karne şenliklerinde derslerden yorgun düşen yüzlerce öğrenciyi dinlendirip eğlendirmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
Anne-babalarıyla kafede bir araya gelen çocukların akşam saatlerine kadar doyasıya eğlendirildiğini belirten Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, “Her yıl sömestr ve yaz tatili başlarında ilköğretim öğrencileri için düzenlediğimiz karne şenliklerine olan ilgi giderek artıyor. Bizde oyun ve eğlence çeşidini artırıyoruz. Ülkemizin geleceği olan öğrencilerimiz için bu tür etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz. Çünkü onları çok seviyoruz” dedi.
Şenliklerin sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılırken, bazı velilerin çocuklarını Gediz Kültür Merkezinden güçlükle ayırabildikleri gözlendi.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here