Suşehri’nin Nüfusu 14 Bin 719 Olarak Tespit EdildiTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından her yıl yapılan adrese dayalı nüfus tespit çalışmalarının sonuçları açıklandı. Buna göre Suşehri’nin nüfusu 2012 yılında 14 bin 749 olarak tespit edildi.
Suşehri ilçesine bağlı 70 köy ve 40 mezrada ise 11 bin 647 nüfus tespiti gerçekleşti. İlçe merkezi ve köylerle birlikte toplam 26 bin 396 kişinin Suşehri nüfus müdürlüğüne kaydı tespit edilmiş oldu.
Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, Adrese dayalı nüfus tespit çalışmasını başlattıklarını bu doğrultuda Adrese dayalı nüfus kayıt sistemindeki verilere göre; İlçede 3 bin 754 dolu, 3 bin 827 boş konut olduğu gözükmekte olduğunu Belediye bünyesinde oluşturulan ekiplerin, boş konutları kontrol ederek, boş olup olmadığını tespit ettiklerini belirtti.
İlçede bulunan resmi yurtlarda bin 113 öğrencinin olduğunu söyleyen Başkan Sel, “Bazı aileler, 10 ay Suşehri’nde yaşıyor, fakat ikinci ikamet yeri olarak Suşehri’ni gösteriyor. Birinci ikamet olarak ise kendi yerleşim yerlerini gösteriyorlar ama 10 ay boyunca hizmeti Suşehri’nde alıyor. Bu da bizim ilçemizin gerçek nüfusunu ortaya çıkartmıyor” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen + 10 =