Sistem Bize ‘ecdadımıza Sövmeyi’ Öğretti

Tekirdağ’ın Kapaklı İlçesi’nde Araştırmacı-Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun anlatımıyla ‘Kuruluşunun 714. Yılında Osmanlı Medeniyeti’ konulu konferans Organize Hacı Talip Sivrioğlu Cami Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
AK Parti Kapaklı Gençlik Kolları’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen konferansa AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, AK Parti Kapaklı Belde Başkanı Ali Osman Orhan, AK Parti Karaağaç Belde Başkanı Metin Kanat, İl genel Meclis Üyeleri Ercan Çorbacı ile Hasan Karaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Hamdi Zenginal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Erdoğan, AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, AK Parti Kapaklı Gençlik Kolları Başkanı Fazıl Aydın, Gençlik Kolları Üyeleri, AK Parti Çerkezköy, Kapaklı ve belde yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Kapaklı Kadın Kolları Başkanı Sevgi Aksoy, İşadamı Ömer Karadeniz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hasan Hüseyin Yarlıgan, Çerkezköy İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İsa Çetin, belediye meclis üyeleri, Çerkezköy İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatama Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.
Programa İstanbul Fatih Belediyesi Mehter Takımı’nın gösterisi ile başlandı. Saygı duruşunda bulunulması, akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını AK Parti Kapaklı Gençlik Kolları Başkanı Fazıl Aydın gerçekleştirdi. Fazıl Aydın, Osmanlı’nın bir gurur meselesi olduğuna vurgu yaparak, “600 yıl dünyaya hükmetmiş, yeryüzünün pek çok ülkesine ilim-irfan, medeniyet götürmüş olan şanlı tarihimizi tam anlamıyla bilmiyoruz. Maalesef biz 89 yıllık Cumhuriyet Tarihi’nde sadece sistemin bize empoze ettiğini öğrendik. Ama tarihi bile olmayan Amerika’nın gençleri bugün 200 yıllık geçmişlerini çok iyi bilirken, biz tam anlamıyla tarihimizi bilemiyoruz.’’ Dedi.
Aydın, 1 yıl öne oluşturulan Gençlik Kolları yönetimiyle birlikte ‘tüketen değil, üreten’ bir nesil olmak üzere yola çıktıklarını söyleyerek “ 1 yıl sonunda da geldiğimiz yolda üreten bir topluluk olmayı başardık. Bu kapsamda da çalışmalarımıza yılmadan devam edeceğiz. Kapaklımızın ilçe olup olmayacağına ilişkin zaman zaman karamsarlığa kapıldık, ancak Başkanımız Ali Osman Orhan her zaman bizlere destek oldu. Kapaklı bugün artık bir ilçe oldu. İlçemize yakışan bir yönetim olmak için de üretmeye devam edeceğiz. Gençliğin geçmişini bilip, geleceğini sorgulayarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’ Diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here