Sakarya Umke Ekibi Ceylanpınar’dan Döndü

9 Ocak’ta Sağlık Bakanlığı’nın görevlendirme yazısı ile Şanlıurfa iline bağlı Ceylanpınar İlçesinde görev yapmak üzere giden, UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri Gönüllüleri) Sakarya ekibi çalışmalarını tamamlayarak kente döndü.
UMKE gönüllüleri ATT Hakan Kaplan, ATT Beyhan Köroğlu, ATT Yasin Ersarıbaş ve Sağlık Memuru Barış Sözen Sakarya’ya döndü.
UMKE Ekibini SAkOM sorumlusu Çetin Akkoyun, SAKOM personellerinden Timur Üstündağ, 112 Komuta Kontrol Merkezi Hekimi olan Dr. Gürcan Gerçek tarafından karşılandılar.
12 Mahalleden oluşan ortalama 35 bin nüfuslu TİGEM arazisinde konuşlandırılmış olan Telhamut Sahra Hastanesinde 15 gün süreyle hizmet veren Sakaryalı gönüllüler, Sağlık Bakanlığı’nın Suriyeli misafirlere başta Sağlık olmak üzere, her alanda kusursuz bir hizmet verdiğini, bu hizmetlere az da olsa katkıda bulunmalarından duydukları sevinci dile getirdiler.
Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Murat Alemdar, Sakarya’yı Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesinde en güzel şekilde hizmet vererek temsil eden UMKE gönüllülerine teşekkür ederek sağ salim dönüşlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Alemdar, İl Sağlığı Müdürlüğü olarak Sakarya’da bu ve benzeri her türlü organizasyona hazır oldukları mesajını da verdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here