Rekor Avcısı Osmangazi

Osmangazi Belediyespor Kulübü sporcuları rekora doymuyor. Atletizm dalında üst üste Türkiye rekorları kıran Osmangazi Belediyespor sporcuları, katıldıkları her turnuvada kupaları ve madalyaları silip süpürüyor.
Hafta sonu İstanbul Ataköy Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda düzenlenen 16 yaş altı ve çoklu branşlar salon Türkiye Şampiyonası’na damga vuran Osmangazi Belediyespor Takımı, rakiplerine adeta derece yüzü göstermedi. Yıldız Kızlarda yarışan Tuğba Yeni, yarışmaların birinci gününde 60 metre engellide 590, yüksek atlamada 771, gülle atmada 501, uzun atlamada 459 ve 800 metrede 730 puan aldı ve toplamda 3051 puana ulaşarak, Yıldız Kızlar Pentatlon Salon Türkiye rekorunu kırdı.
Diğer kategorilerde ise 60 metre engelli kategorisinde Meryem Çanakçı şampiyon, Rümeysa Efe 3, Hatice Özyürek 4, Tuğba Yeni 5. olurken nefes aldırmadı. 800 metre kategorisinde Tuğba Yeni 2.27’lik derecesi ile şampiyon olurken, Hatice Özyürek 2., Rumeysa Efe 3. oldu. Gülle atma kategorisinde Hatice Özyürek şampiyon olurken, Tuğba Yeni ise ikinci oldu. Yüksek atlama kategorisinde ise Tuğba Yeni şampiyon, Meryem Çanakçı 2. ve Rumeysa Efe 4. sırada yer aldı.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here