Aydınlı İşitme Engellilerden Akın’a Ziyaret

Güreşte Aydın’a dereceler getiren Aydın İşitme Engelliler Spor Kulübü’nün güreşçileri Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın’ı ziyaret etti.
Ziyarete, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu İl Temsilcisi Seda Duman Canbulan ve Aydın İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Hüsnü Selçuk ve sporcular katıldı. İşitme engelli güreşçiler Zeynel Akın’a kupalarını hediye ederken, Akın’da şampiyonlara eşofman takımı ve ayakkabı hediye etti.
Aydın İşitme Engelliler Spor Kulübü’nün Kahramanmaraş’ta yapılan karşılaşmalarda Aydın’ı başarıyla temsil ettiğini ifade eden Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın, “Güreş takımımız bizi Kahramanmaraş’ta başarıyla temsil etti. Kahramanmaraş’ta bulundukları süre içerisinde kendilerine destek olduk. Engellilerin başarıyla spor yapabileceklerini gösterdiler. Kendilerini Aydın’I başarıyla tanıttıkları için tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.
Akın, Aydın’ın lisanslı engelli sporcu sıralamasında Türkiye’de ilk 15’te olduğunu ifade etti.
Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu İl Temsilcisi Seda Duman Canbulan ise, işitme engelli güreşçilerin Kahramanmaraş’ta Aydın’ı başarıyla temsil ettiğini belirterek, kendilerine destek olan Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın’a teşekkür etti.
Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın’dan ikamet ettiği Söke’de uygun çalışma ortamı sağlamasını sağlayan 66 kilogramda Türkiye birincisi Erkan Karakaş, Akın’a desteği için teşekkür etti. Akın’da engelli sporculara her zaman kapılarının açık olduğunu söyledi.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here