Akhisar Belediyespor, Kayserispor Maçı Hazırlıklarına Başladı

Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Akhisar Belediyespor, 1 Şubat günü İzmir’de Yeni Buca Stadı’nda saat 20.00’de oynayacağı Kayserispor maçının hazırlıklarına, Yılmaz Atabarut Tesisleri’nde başladı.
Kayserispor maçından mutlak 3 puan alarak seri yakalamak istediklerini kaydeden Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, 3 puanı hanelerine yazdırmak istediklerini kaydetti. Basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Hamzaoğlu, “Gençlerbirliği maçı istediğimiz gibi gelişmedi, oradan bir galibiyetle dönmek bizim için çok büyük bir avantaj teşkil edecekti ama olmadı. Tabii ki rakiplerimizin de dünkü maçlarını kazanmış olmaları bizi biraz daha üzdü ama bizim inandığımız bir şey var, biz sonuna kadar eğer bu mücadeleyi sürdürürsek, inancımızı kaybetmezsek sonunda başaracağımıza inanıyoruz. Bu hafta Kayserispor maçı ile tekrardan bir çıkış yapmak istiyoruz. En azından sonuç olarak hanemize 3 puanı yazdırmak istiyoruz. Önümüzde daha çok maç var, bazı haftalar oluyor ki işte herkes kazanırken siz kaybediyorsunuz, bazı haftalar oluyor ki siz kazanıyorsunuz herkes kaybediyor. İki, üç maçlık bir seri yakalamak istiyoruz, hem moral hem de oyun olarak kendimizi bulalım, ondan sonra gerisinin geleceğine inanıyoruz” dedi.

“GKEKAS’IN DURUMU MAÇ ÖNCESİ BELLİ OLACAK”
Hamzaoğlu, yeni transferleri Gkekas Kayserispor maçında oynayıp oynayamayacağının maç öncesi belli olacağını ifade ederek, “Yeni golcü transferimiz Gkekas ile oturduk ve görüştük, bugüne kadar kendi çalışmasını kendi idmanını yapmış ama ne kadar yapmış olursa olsun maç eksiği var. Hafta sonuna kadar çalışacağız, Cuma gününe kadar eğer hazır olursa kendisini değerlendirmeyi düşünüyoruz. Eğer olmazsa tabii ki bir maçımız yok, riske edilecek bir durum olursa belki ya sonradan yada diğer hafta düşünebiliriz” diye konuştu.

“MUSTAFA AŞAN’IN DURUMU KRİTİK”
Takımdaki sakat oyuncular konusuna açıklık getiren Hamza Gamzaoğlu, “Eskişehirspor maçında sakatlanan orta saha oyuncusu Mustafa Aşan şuanda kendini iyi hissediyor, bugün kontrollü bir şekilde çalışırken yarın takım ile birlikte çalışmalara başlayacak ve onun durumu da maç günü belli olacak. Bikoko’nun sakatlığı hale devam etmektedir, Kayserispor maçında kadroda yer alamayacaktır” ifadelerini kullandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here