Yeni Bakan Ömer Çelik’e Adana’da Davullu-zurnalı Karşılama

0
151
yeni bakan omer celike adanada davullu zurnali karsilama
yeni bakan omer celike adanada davullu zurnali karsilama

Yeni Bakan Ömer Çelik’e Adana’da Davullu-zurnalı KarşılamaKabine değişikliğinin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen Ömer Çelik, 11 yıl sonra bir bakana kavuşan memleketi Adana’da davul zurna ile karşılandı. Yer yer izdihamın yaşandığı karşılamada Çelik, bir gazetecinin “Yeni göreviniz sürpriz oldu mu?” sorusuna “Bunlar görevdir” cevabı verdi.
AK Parti Adana Milletvekili Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı olarak ilk defa Adana’ya geldi. Ankara’dan özel uçak ile Adana Havaalanı’na gelen Bakan Çelik’i burada AK Parti Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Fatoş Gürkan, Mehmet Şükrü Erdinç, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı ve çok sayıda partili ile vatandaş karşıladı. Çelik kuvvet ekiplerinin geniş güvenlik önlemlerine rağmen yer yer izdiham yaşandı.
Uçaktan inen Bakan Çelik’e çiçek takdim edildi. Burada konuşan Çelik, “Şuanda üzerine ayağımızı bastığımız toprak, 3 bin yılık bir toprak. 3 bin yıldır içinde nice medeniyetleri, nice kültürleri barındırıyor. Burası Çukurova. 3 bin yılık toprağın üstünde kendi hemşerileriyle buluşmak her Kültür ve Turizm Bakanı’na nasip olmaz. Bir kültür bakanı için en büyük mutluluk, kendi memleketinde 3 bin yıllık kültür ve medeniyet mirasının üzerinde hemşerileri ile buluşmaktır” dedi. Bakan Çelik, bir gazetecinin “Yeni göreviniz sürpriz oldu mu?” sorusuna “Bunlar görevdir” cevabı verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve + twelve =