İntihar Eden Öğretmen Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Kuşadası’nda, taciz iddiaları üzerine bunalıma girerek intihar eden öğretmen toprağa verildi. Kuşadası’nda taciz suçlamasıyla karşı karşıya kalan ve onuru kırıldığı için kendini bir zeytin ağacına asan öğretmen, meslektaşları, yakınları ve Kuşadalıların gözyaşları arasında toprağa verildi.
52 yaşındaki Yüksel Kurt öğretmenin İzmir’de yapılan otopsinin ardından gerçekleştirilen cenaze törenine ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kuşadası’nda görev yapan öğretmenler, veliler ve vatandaşlar katıldı. Bazı velilerin çocuklarını taciz ettiği iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunduğu Kuşadası Belkent İlköğretim Okulu öğretmeni Yüksel Kurt, yapılan araştırmanın ardından serbest bırakıldı. Kurt, buna rağmen hakkında üretilen iddialar üzerine ardında üç sayfalık mektup bırakarak intihar etti. İntiharla ilgili soruşturma başlatan Kuşadası Cumhuriyet Savcılığının otopsi istemesi nedeniyle cenaze töreni ertelenen Yüksel Kurt için bir gün sonra cenaze töreni düzenlendi.
Kuşadası Hanım Camii’nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına çoğu öğretmen çok sayıda vatandaş katılırken, Yüksel öğretmen daha sonra Adalızade Mezarlığında toprağa verildi. Cenazede başta ailesi olmak üzere öğretmen arkadaşları gözyaşlarını tutamadı. Öğretmenler, yaşananların linç kampanyası olduğunu ileri sürerek intihar eden arkadaşlarına sahip çıktı. Bazı okullarda öğretmenler, arkadaşlarına yönelik işlem ve ardından meydana gelen üzücü olay nedeniyle karnelerini öğrencilere vermeyerek sıraların üzerine bıraktı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here