Türkiye’nin Marka Şehri Bodrum, Emıtt’te

Bu yıl 17 kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Bodrum standı büyük ilgi görüyor.
Bodrum Belediyesi ve Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) Başkanı Mehmet Kocadon, bazı Bodrum Belde Belediye Başkanları, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon ve Bodrum’da faaliyet gösteren turizmcilerin katıldığı fuarda, BOYTAV tarafından hazırlanan Bodrum standı yerli ve yabancı turizmcilerin en çok ilgi gösterdiği stantların başında geliyor.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Türkiye’nin dünya turizm liginde başa oynayan bir takım olduğunu, İstanbul’daki fuara çok özenerek katılım yaptıklarını söyleyerek, “EMITT fuarını, dünya da kabul etti. Bugün birçok ülkeden stant açan turizmci arkadaşlar ile karşılaştık. Türkiye’nin birçok il ve ilçeleri de bu fuara katıldı. Turizm çok tatlı bir pasta. Herkes bu pastadan pay almak istiyor. Bölgeleri bırakın, iller de kendi arasında mücadele ediyor. İllerin de ilçeleri kendi arasında mücadele ediyor. Bu çok güzel bir rekabet. Bodrum olarak turizm ligindeki, zirvedeki yerimizi korumak istiyoruz. Amacımız Türkiye’nin marka şehri Bodrum’u en iyi şekilde temsil etmek, tanıtmak. Turizmde tanıtım çok önemli. İnsanlar merak ettiği yere gelir. Merakı da tanıtımla yapmak zorundayız. Onun için Bodrum olarak yılda 27 fuara katılıyoruz. Bunun 23 tanesi yurt dışı fuarı. Bodrum Türkiye ekonomisine 2 milyar dolar gibi katkı sağlayan bir bölge. Bodrum, bir ilçe olmasına rağmen bu kadar büyük bir katkı sağlıyor. Elimizden geldiği kadar Bodrum’u en iyi şekilde hem yönetmeye hem de tanıtmaya çalışıyoruz” dedi.
24 Ocak 2013 Perşembe günü başlayan EMITT, İstanbul TÜYAP Beylikdüzü’nde 27 Ocak 2013 Pazar gününe kadar açık kalacak.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here