Türkiye Münazara Şampiyonası’nda Sanko Gururu

Özel Sanko Koleji öğrencileri, Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından ‘’Türkiye Şampiyonluğu’’ kapsamında dördüncü kez düzenlenen Münazara Ligi’nde finale katılmaya hak kazandı.
Daha önce Ankara’da yapılan ilk elemeleri başarıyla geçerek İstanbul Okan Üniversitesi kampüsünde yapılan yarı finallere katılan Özel Sanko Koleji takımı, İtalyan Koleji, Fenerbahçe Koleji, Amerikan Robert Koleji, Galatasaray Lisesi, ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları ve Marmara Koleji gibi okullarla farklı konu başlıklarında başarılı karşılaşmalar yaptı. Bu yıl Türkiye’de düzenlenen ‘’Dünya Münazara Şampiyonası’’ ile eş zamanlı olarak 4 Şubat’ta Antalya’da yapılacak olan ‘’Türkiye Münazara Şampiyonası’’ finallerinde Özel Sanko Koleji’ni Halil Can Hidayet, Fatih Kemal Öksüzoğlu, Ahmet Murat Hatabay, Merve Sadioğlu ve Furkan Anlar temsil edecek.
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, dünyadaki ve Türkiye’deki en prestijli öğrenci etkinliklerinden biri olan ve aynı zamanda uluslararası arenada birçok bürokrat ve siyasetçinin gelişim kaynağı olan münazara çalışmalarında üstün başarı gösteren öğrencilerini ve öğretmenlerini kutladı. Köylüoğlu, yapılan organizasyonla münazara kültürünün ülkemizde yeniden canlandırılmasından mutluluk duyduğunu belirtti.
Münazara karşılaşmalarında yer alan öğrenciler de aldıkları başarılı sonuçtan mutlu olduklarını ifade ederek, okullarındaki Münazara Kulübü öğrencilerine verdikleri destek için teşekkür ettiler.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here