Eurocup

Eurocup I Grubu üçüncü maçında evinde Rusya’nın BC Triumpy Lyubersy takımını konuk eden Banvit, salondan 86-79 galip ayrıldı.
Bandırma Kara Ali Acar spor salonunda oynanan karşılaşma her iki takımın karşılıklı basketleri ile başlarken ilk üç dakika Banvit’in üstünlüğü ile geçildi. (7-3) Hücumda etkisini arttıran ev sahibi ekip bu dakikadan Simmons, Davis ve Lucas’ın sayıları ile ilk periyodu önde tamamladı.
İkinci periyota da rakibi karşısında etkili başlayan ekip Banvit oldu ve farkı 12. dakikada 13 sayıya kadar çıkardı. BC Triumpy Lyubertsy ise Mitchel, Mc.Kee ve Naimy üçlüsü ile farkı azaltma mücadelesi verseler de savunmasını sertleştiren rakibi karşısında 17. dakikayı 38-29 geride kapattı. Bu dakikalardan sonra aradaki farkı boyalı alan dışından kapatmaya çalışan konuk ekip BC Triumpy Lyubertsy karşısında savunmasını daha da sertleştiren Banvit devreyi 48-34 önde tamamladı.
Karşılaşmanın 3.periyodunda hızlı hücum şansı bulan konuk ekip Landry, Mc.Kee ve Mitchell ile 13-3’lük seri yakalayarak 25. dakikada aradaki farkı 4 sayıya kadar indirmeyi başardı. (51-47)
Banvit’in boş hücumlarını iyi değerlendirmeyi başaran konuk ekip BC Triumpy Lyubertsy, karşılaşmanın 28. dakikasında ilk kez öne geçmeyi başardı. (53-56) Bu dakikadan sonra Banvit, Mejia,Serkan ve Lucas ile sayılar bularak son periyoda 62-62 eşitlik ile girdi.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here