Tatvan Polisi Namaz Çıkışı Vatandaşlara Kandil Simidi Dağıttı

Bitlis’in Tatvan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, Mevlit Kandili olması münasebetiyle öğle namazı çıkışı yaklaşık bin kişiye kandil simidi dağıttı.
Geleneksel olarak her yıl kandillerde gerçekleştirilen etkinlik bu yıl Tatvan İbadullah Camii önünde yapıldı. Cami önüne stant kuran polisler, hem camiden çıkan vatandaşların kandilini kutladı hem de kandil simidi dağıttı. Cami çıkışında kapıda ellerinde kandil simidi kendileri bekleyen polisleri gören vatandaşlar yapılan etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Polislerden kandil simitlerini alan vatandaşlarda polislerin kandillerini kutladılar.
“VATANDAŞLAR ETKİNLİKTEN MEMNUN KALDI”
Yapılan etkinliğin önemine vurgu yapan vatandaşlardan Nurullah Tutkun, “Polislerin cami önünde bizleri bekleyip kandil simidi ikramında bulunmalarından çok mutlu olduk. İnşallah bu tür etkinliklerin birliğimizi ve beraberliğimizi daha pekiştireceğini inanıyorum. Ben başta polislerimizin ve tüm İslam aleminin kandilini kutluyorum” dedi.
Vatandaşlardan M. Zeki Uğuryurt ise, kendilerine kandil simidi dağıtan polislere teşekkür ettiğini belirterek, “Kandiller bu tür kaynaşmaları sağlaması açısından önemli günlerdir. Bugün de namaz çıkışında polis kardeşlerimiz bizlere kandil simidi ikram ederek bizlerin kandilini kutladılar, bizler de onların kandilini kutladık” dedi.
Vatandaşlardan Aydın Balkın da, “Gayet güzel bir etkinlik oldu. Bizlerin kandilini kutlayan ve bizlere kandil simidi ikram eden polis kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah hep bu tür güzel etkinliklerde buluşuruz. Ve yine en kötü günlerimiz bu kandil günleri kadar güzel olur” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here