Odtü Deniz Bilimleri Kış Okulu Açtı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan Deniz Bilimleri Enstitüsü tarafından, üniversitede eğitimine devam eden lisans öğrencilerini deniz bilimleri ile tanıştırmak amacıyla kış okulu açıldı.
Açılan kış okuluyla ilgili bilgi veren Deniz Biyolojisi ve Balıkçılık Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zahit Uysal, “ODTÜ Deniz Bilimleri Kış Okulu’nun ana hedefi üniversitemizin öğrencilerine deniz bilimlerini tanıtmak, denizlerimizin dolayısıyla doğanın korunması ve ülke gelişimindeki önemini anlatmak, ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü’nde gerçekleştirilen araştırmalar hakkında bilgi vermektir” dedi.
Kış okulu kapsamında öğrencilere kuramsal ve uygulamalı dersler verileceğini belirten Uysal, “Kış okulunda, üniversitemizin fen bilimleri ve mühendislik bölümlerinde okuyan lisans öğrencileri, denizlerin temel fonksiyonları ile ilgili kavramlar ile tanıştırılarak deniz bilimlerinin fizik, kimya, jeoloji ve biyolojiyi kapsayan temel konularında bilgilendirilecek, lisansüstü eğitim olanaklarını ve geleceklerini belirlemeleri gereken bu dönemde, öğrencilere araştırma yapabilecekleri yeni alanlar tanıtılacaktır” diye konuştu.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here