Kızılay`dan Kan Bağışı Kampanyası

Türkiye Kızılay Derneği Çorlu Şubesi tarafından Çorlu Cumhuriyet Meydanı`nda kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Kızılay Derneği Çorlu Şubesi ve Kızılay Çorlu Kan Merkezi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası kapsamında Cumhuriyet Meydanı`na konuşlanan Kızılay Otobüsüne gelen vatandaşlar kan bağışında bulundular.
Rutin kan bağışı kampanyalarının devam ettiğini belirten Kızılay yetkilileri: “Bu yüzden Çorlu`da da rutin kan bağışı kampanyaları düzenliyoruz. Gösterilen ilgiden memnunuz. Kış döneminde kan bağışlarında düşüş yaşanıyor. Ancak ihtiyaçlar düşmeden aynı kalıyor. Bu nedenle aradaki açığın giderilebilmesi için kan bağışı kampanyalarımızı kış döneminde sıklıkla tekrarlıyoruz” dediler.
Çorlu halkının kan bağışına ilgisinin her geçen gün arttığını da belirten Kızılay yetkilileri: “Çorlu`da yaşayan bağışçılarımız meydanda konuşlanan kan bağışı otobüsü ya da kan bağışı Kızılay TIR`ı olmadan da Cumhuriyet Meydanında bulunan kan bağışı merkezine gelerek kan bağışında bulunabilirler” diye konuştular.
Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına katılarak kan bağışında bulunan vatandaşlar ise bugün bağışladıkları kana yarın kendilerinin de ihtiyaç duyabileceklerini anımsatarak: “Bugün verdiğimiz kan yarın bizim için ihtiyaç olabilir. Herkes bu duyarlılıkla yaklaşırsa sürekli bir ihtiyaç olan kan ihtiyacının önüne bir nebzede olsa geçilir” dediler.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here