Kars Sağlık Müdürü Dr Hasan Tuncer’den Türk Sağlık-sen Sendikasına Nezaket Ziyareti

Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Tuncer beraberinde, 112 Şube Müdürü Dr. Ahmet Öztürk birlikte Türk Sağlık-Sen Sendikası Kars Şubesine nezaket ziyaretinde bulundu.
Türk Sağlık-Sen Sendikası Şubesi’nde gerçekleşen ziyarete İl Sağlık Müdürü Hasan Tuncer’in yanı sıra 112 Şube Müdürü Dr. Ahmet Öztürk’de katıldı.
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Erhan Sarıkaya ve yönetim kurulu üyeleri tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Dr. Hasan Tuncer ve beraberindekiler ziyaret nedenlerinin Sağlık hizmetlerinin daha etkin yürütülebilmesi ve sağlık çalışanlarının sorunlarına ortak çözümler üretmek adına istişarelerde bulunmak Kars’ta sağlık adına ve sağlık çalışanları adına neler yapılabilirizi tartışmak adına bir anlamda görüş alışverişi yapmak olduğu belirtildi.
Sıcak bir sohbet havasında geçen ziyarette Türk Sağlık-Sen Kars Şube Başkanı Erhan Sarıkaya genelde ve yerelde sağlık çalışanlarının mevcut sorunlarını İl Sağlık Müdürüne aktardı.
Erhan Sarıkaya, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Tuncer’in Sendikalarına yapmış olduğu bu ziyareti anlamlı bulduklarını söyledi.
Sarıkaya; “Kendilerine kapımız her zaman açıktır. Bizler sendika olarak çalışanlarımıza daha etkin ve verimli çalışmaları hususunda sendika olarak üzerimize düşen görevi her zaman yapmaya hazırız. Fakat genelde ve yerelde sağlık çalışanlarının onlarca sorunları bulunmaktadır. Özellikle İlimizde atanan sağlık çalışanlarının barınma ve kreş sorunu bunların başında gelmektedir” dedi.
Sarıkaya, sağlık çalışanlarının sorunlarını sıralarken 112 personelinin sorunlarını da dile getirdi. Sarıkaya, sorunlara çözüm yolları bulmak konusunda üzerlerine düşecek her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Tuncer, göreve geldiği günden bu güne gerek Kars’ın sağlık sorunları ve gerekse Ssağlık çalışanlarının sorunlarına vakıf olduğunu, bunların düzeltilmesi için gayret gösterdiklerini dile getirdi.
Dr. Tuncer; “İl Sağlık Müdürü olarak şahsım ve Şube müdürlerim tüm sendikalara eşit mesafedeyiz. Burada oluş amacımız Sağlık çalışanları için neler yapabiliriz, bunları tartışmak ve çalışanların memnuniyetini gözeterek çözüm üretebilmektir. Etkin ve verimli çalışmak adına Sivil toplum örgütlerinin görüş ve önerilerini önemsiyoruz. Özelde de Türk Sağlık-Sen sendikasının görüşlerini önemsediğimiz için bu amaç doğrultusunda sık, sık bir araya gelmek gerektiği kanaatindeyiz” diye konuştu.
Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette Türk Sağlık-Sen Şube yönetim kurulu tarafından misafirlere ikramlarda bulunuldu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here