Düziçi’nde 3 Bin Kişilik Konaklama Merkezi Yapılıyor

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde 3 bin Suriyeli mültecinin barınacağı konaklama merkezi kuruluyor.
Vali Celalettin Cerrah, konaklama merkezinde yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, Düziçi Konaklama Merkezi’ndeki çalışmaların bu hafta sonu bitirilmesinin planlandığını söyledi. İlk etapta 500 konteyner yerleştirildiğini belirten Cerrah, “Burada 2 bin 500 ile 3 bin civarında Suriyeliyi misafir edebileceğiz. Ayrıca 250 konteynır daha ilave edebilecek bir alanımız da mevcut. Konaklama Merkezi’ndeki çalışmalar tamamlandığında, Suriyeli misafirlerimizi almaya başlayacağız” dedi.
Bu arada merkezin güvenlik konusunda herhangi bir sıkıntısının olmadığını da vurgulayan Vali Cerrah, “Tüm planlamalar yapıldı. Eğitim ve sağlık konusunda aynı şekilde planlamalar yapıldı ve herhangi bir sıkıntı yaşanmayacak. Ayrıca okul yeri de ayrıldı ve mescit için de alan ayrıldı. Bu hafta sonu kampımız tamamlanacak” diye konuştu.
Vali Cerrah ziyaretinin sonunda Düziçi Kaymakamlığı’nı da ziyaret etti. Düziçi Kaymakamı Nevzat Şengök ile bir süre görüşen Cerrah, Cevdetiye beldesinde bulunan Osmaniye Konaklama Merkezi’nde incelemelerde bulunmak üzere Düziçi ilçesinden ayrıldı.
Vali Cerrah’ın ziyaretine Vali Yardımcısı Dr. M. H. Nail Anlar, Düziçi Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakan Özkan, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, İl Sağlık Müdürü Mehmet Cingöz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Aslan ile İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Şengel eşlik etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here