Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu Bu Kez De Yunanistan`da

Comenius Projesi kapsamında 8 ülkenin yer aldığı projede Türkiye temsilcisi olarak yer alan Çorlu Cezzar Mustafa Ersin Ortaokul öğretmen ve öğrencileri Almanya`nın ardından bu kez de Yunanistan`a gitti.
Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu Comenius Projesi kapsamında 28 Ocak 2013 tarihinde sona erecek bir Yunanistan ziyaretine çıktı. Yunanistanın Gymnasio Aigaleo okuluna proje ziyaretinde bulunacak olan Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu`nun proje ziyaretine Okul Müdürü Sibel Sezgin ile İngilizce Öğretmenleri Hatice Sınmaz ve Neriman Sönmez ile birlikte katılacak olan öğrenciler Sinem Seven, Melis Vatansever, Kardelen Yalnız okullarından Yunanistan`a uğurlandılar.
Proje kapsamında Yunanistan`da ki okulda yapılacak eğitim etkinliklerine katılacak olan grup, aynı zamanda proje konusu olarak sözleri ve müziği Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu proje ekibi öğrenciler tarafından hazırlanmış İngilizce şarkıyı da Yunanistan`da sunacaklar. Proje ziyareti kapsamında Yunanistan`a gidecek olan ve arkadaşları tarafından yolcu edilen öğrencilerden Sinem Seven, heyecanlı olduğunu belirtirken Melis Vatansever ise: “Böyle bir projede yer almaktan okulum ve ülkem adına çok gururluyum” dedi. Kardelen Yalnız da: “Öğretmenlerim beni bu projeye dahil ettiğinden beri İngilizce derslerine olan merakım arttı. Bu da İngilizce konuşma becerimi geliştirdi” diye konuştu.
Yunanistan`ın Aigaleo şehrinde misafir olacak olan Çorlu ekibi ev sahibi Yunan okuluna takdim etmek üzere hediye çini tabak da götürdü.
Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu’nun “Hayatboyu Öğrenme Programı / Comenius Projesi” kapsamındaki “Let’s Film It and Share It With A European Friend” isimli projesi Portekiz, Almanya, İspanya, Litvanya, Romanya, Yunanistan ve Bulgaristan ortaklığında gerçekleştirilecek. Toplam 2 yıl sürecek ve Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Neriman Sönmez tarafından yürütülecek proje kapsamında yabancı öğrenciler Nisan ayı içerisinde Çorlu`da misafir edilecek.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here