Başkan Altay’dan İmam Hatip Lisesi Ziyareti

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek, okulda okuyan ve hafızlığını başarıyla tamamlayan öğrenciler için düzenlenen ödül törenine katıldı.
Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından öğrencilere hitap eden Başkan Altay daha sonra başarılı olan öğrencilere hediyelerini verdi. Programa Okul Müdürü Dr.Yusuf Fidan, Okul Aile Birliği Başkanı Dr. Hakan Taşkapu, okul idarecileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Okul Aile Birliği Başkanı Dr. Hakan Taşkapu, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a, sanatçı İlker Selimler’e ait üzerinde, “Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol” yazılı tuval üzerine baskı tablo hediye etti. Başkan Uğur İbrahim Altay konuşmasında, İmam Hatiplerin kurulması ve bugünlere getirilmesinin yoğun bir emek verilerek ve sıkıntılar çekilerek gerçekleştiğini belirterek, “İmam Hatiplerin açılması için inanılmaz mücadeleler verildi. Bu okulların tekrar hayata geçirilmesi için insanlar çok büyük sıkıntılar çektiler ve hala da çekiyoruz. 28 Şubat sürecinde imam hatipler ciddi yara aldı. Bu yaraları yeni yeni sarıyoruz. Şu anda İmam Hatip Okulu yapacak sınıf ve derslik bulmakta zorlanıyoruz. Çok yoğun bir talep var. İmam Hatip Liselerinin üniversitedeki başarıları da yavaş yavaş yükselmeye başladı” dedi.
Başkan Altay konuşmasının son bölümünde Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin sosyal imkanlarını arttırmak için gayret gösterdiklerini, suni çim saha ve spor salonu yapmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here