Salihli ilçesine bağlı Gökeyüp Beldesi’nin Hamitler, Eşeler ve Gökmusalı mahallelerinde oturan vatandaşlar, Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz’ın kendilerine su sözü verdiğini, bu sözünü tutmasını istediklerini dile getirdiler.
Şebeke suyu olmayan bu mahallede yaşayanlar, daha önce sorunlarını gündeme taşımışlardı. Gazetelerde çıkan haberlerin ardından İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz’ın “Gökeyüp beldesindeki söz konusu mahallelerde evlere su verilebilmesi için isale hattı döşenmiş, sondajı çakılmış, trafosu yapılmış ve konu TEDAŞ tarafından ihale edilmiştir. Söz konusu mahalleler yıl sonuna kadar suya kavuşacaktır” şeklinde açıklama yaptığını ifade eden köylüler, ancak 2012 yılı bitmesine rağmen halen sularının olmadığını kaydettiler. Başkan Solmaz’ı sorunu yerinde görmek üzere mahallelerine davet eden vatandaşlar, ayrıca verdiği sözü tutmasını da istediler.
Gökeyüp Belde Belediye Başkanı Ahmet Devrim’in de, konuyu defalarca İl Genel Meclisi Başkanı Solmaz ve Özel İdare yetkililerine ilettiği, anrcak bugüne kadar bir çözüm bulunmadığı da belirtildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here