Şirket Haberleri

Erciyes İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhat Beluk, 2012 yılının ilk yarısında inşaat sektörünün daralma eğilimi göstermesine karşın, firma olarak yüzde 100’lük bir büyüme eğilimi gösterdiklerini söyledi.
Beluk, yaptığı açıklamada, ekonomik canlılığın en önemli göstergelerinden birinin de inşaat sektörü olduğunu ifade ederek, yerli sanayiye dayanan ve istihdam genişliği ile katma değeri yüksek olmasının, sektörün en önemli özelliği olduğunu anlattı. Beluk, sektörün yüzlerce meslek dalını ilgilendiren 23 bin parçanın üretim ve istihdam sürecini de etkilediğinin altını çizdi. Beluk, “2012 yılının ikinci yarısı ile sektör adeta patlama yaptı. En parlak dönemimizden daha parlak dönemi yaşadık. Mortgage faiz oranları birden düşerek, 2 ayda 2 yıl önceki seviyeye geriledi. Bu da tetikte bekleyen bütün alıcıları harekete geçirdi. Bu durum, 2013 yılı için beklentileri de arttırdı. Amacı kazanmak olan yatırımcılarımızla birlikte, bizleri de iştahlandırdı diyebiliriz. Çünkü yatırımcılarımızın kazanması, bizim kazanmamız demek. Bu gözle bakıyor ve böyle düşünüyoruz” dedi.

“ADANA, KRİZİ YATIRIMA DÖNÜŞTÜRÜYOR”
Ferhat Beluk, açıklamasını da şöyle sürdürdü:
“Adana çok farklı bir yer. Adana’da sektörün ne zaman canlanıp ne zaman durulacağı hiç belli olmuyor. Dünyada kriz var dediğiniz anda Adana’da piyasa daha da canlanıyor. Şunu da hesaba katmamız gerekiyor: Türkiye’deki nüfus oranına göre en fazla mevduat Adana’da var. Adanalı şuna alışmış; Bir kriz söylentisi çıktığında anında onu yatırıma dönüştürmek için bekliyor.”
Erciyes İnşaat olarak 2012 yılında beklentilerinin karşılığını aldıklarını kaydeden Beluk, ellerindeki konutların da yüzde 95’ini sattıklarını belirtti. Şirket olarak, her yıl olduğu gibi 2012’de de yüzde 100’lük bir büyüme gösterdiklerini kaydeden Beluk, “Hem yatırımlarımız, hem satışlarımız ve hem de teknik kadro anlamında yüzde 100 büyüme kaydederek, sürekli kendi kendimizi aşıyor ve yeniliyoruz. Son 5 yıldır bu böyle devam ediyor” diye konuştu.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here