Sevimçok’tan 40 Yılı Dolduran Şoförlere Plaket

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Alanya Şoförler Nakliyeciler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından mesleklerinde 40 yılını doldurarak aktif olarak mesleğine devam eden üyeler için düzenlenen plaket törenine katıldı.
Alanya Şoförler Nakliyeciler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Akkaya, törende yaptığı konuşmada 40 yılını dolduran şoför üyelerine yönetim kurulu tarafından plaket verilmesinin kararlaştırıldığını söyledi. Akaya, “Aslında bizim gibi yeni nesil şoförlerin bu değerli ağabeylerimizden öğrenecekleri çok şeyler var. İlk başta da şoförler arasındaki saygıyı ve dayanışmayı öğrenmemiz gerekiyor. Günümüzde ehliyet almak ve şoför olmak o kadar basitleşti ki, artık ehliyeti kapan herkes ben şoförüm diye piyasaya çıkıyor. Sonuç malum. Her gün yeni bir trafik kazası vuku buluyor. Hâlbuki şoför olabilmek hiç de öyle kolay değildir. Bu değerli arkadaşlarımızın hepsi muavin olarak başlayarak sonra şoför oldular” diye konuştu.
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok ise yaptığı konuşmada, 40 yılını dolduran 12 usta şoförün sadece nüfus cüzdanlarının yaşlı olduğunu, ruhlarının ise dinamik ve heyecanlı olduğunu söyledi. Sevimçok, “Bir esnaf işini bıraktığı zaman biliniz ki yaşayamaz. İşte bunun en güzel örneği de bence sizlersiniz. Gözünüz görürken, eliniz ayağını tutuyorken mesleğinizi yapmaya ve yeni kuşak şoförlere bir şeyler aktarmaya çalışıyorsunuz” dedi.
Konuşmaların ardından meslekte 40 yılını dolduran ve aktif olarak şoförlük yapmaya devam eden 12 üyeye AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok tarafından plaketleri verildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here