Sanayi Esnafı Toplandı

SATSO 21. Meslek Komitesi tarafından düzenlenen toplantı ile bir araya gelen Dörtyol Çevre Sanayileri Küçük Sanayi Yapı Kooperatifi üyeleri, sanayi sitesinin kurulacağı arsa ve kooperatifin son durumu hakkında bilgilendirildiler.
SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Dörtyol Çevre Sanayileri Küçük Sanayi Yapı Kooperatifi’nin 226 üyesinin tamamı katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kooperatif Başkanı İsmail Günay, toplantıyı organize eden SATSO 21. Komite Başkanı Hamit Bayraktar ve yönetimine teşekkür etti. Dörtyol Küçük Sanayi Yapı Kooperatifi’nin kurmayı düşündüğü Sanayi Sitesi’nin Avan Projesi’nin de SATSO tarafından yapıldığını söyleyen Kooperatif Başkanı Günay, “Sanayi sitesi yapmayı planladığımız arsa Büyükşehir Belediyesi tarafından çıkartılan 1/25 binlik nazım imar planı içerisinde sanayi bölgesi olarak düşünülmemiş. Burası ile ilgili belediyeye itirazda bulunacağız. Tüm üyelerimizin imzasıyla bu yerin sanayiye açılmasını isteyeceğiz” dedi.
Kooperatifin son durumu hakkında da bilgi veren Kooperatif Başkanı Günay, kooperatifin kuruluşundan bugüne kendilerine destek olan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve SESOB Başkanı Hasan Alişan’a da teşekkür etti. Kooperatife kayıtlı 226 üye bulunduğunun da altını çizen Başkan Günay, “65 kadar da yedek üyemiz mevcut. Kooperatifimiz üyelerinin tamamı oto işi yapan esnaftan oluşuyor. Kuracağımız sanayi sitesinde oto sanayi sitesi olacak” dedi konuştu.
Toplantıya katılan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, birlik ve beraberlikte rahmet olduğunu belirterek, “Rekabet ve tercih edilebilir bir sanayi sitesinin altyapısı oluşmuş durumda. Kurulacak olan sanayi sitesinin biran evvel hayata geçmesi için üzerimize düşün her görevi yapmaya hazırız. Sakaryamıza güzel bir sanayi sitesi kazandıracağız. Bunun içinde her türlü engeli aşacağımıza inanıyorum. Sayın valimiz, Sakarya büyükşehir belediye başkanımız, milletvekillerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile ortak vizyon oluşturduk. Ortak akılla çok daha iyi işler yapacağız” dedi.
SESOB Başkanı Hasan Alişan da esnafın bu projeye sahip çıkması gerektiğini belirterek, “Arsayı üyeler olarak biz alalım. Bugün sıfır maliyetli devlet kredileri var, onlardan faydalanalım. Ben SESOB başkanı olarak sizin hizmetkarınızım. Biz birbirimizle etle tırnak gibi ayrılmayız. Bu projenin en kısa zamanda hayata geçmesi için ben üzerime düşen her görevi yapmaya hazırım. Bizim bir gecede zengin olma şansımız yok. Biz çalışarak kazanan bir kesimiz. Ekmeğimize sahip çıkalım” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here