Hayvan Dostları Sahipsiz Hayvan Barınağında Bir Araya Geldi

Bursa’da sahipsiz sokak hayvanlarına yardım etmek için gönüllü olarak çalışan hayvan dostları, yürüttükleri yardım çalışmalarında kendilerine her türlü desteği veren Osmangazi Belediyesi’ne teşekkür etti.
Bir sivil toplum örgütüne bağlı olmaksızın tamamen gönüllülük esası ile hareket eden hayvan dostlarından oluşan 30 kişilik grup, bu ay Hamitler’de Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde buluştu. Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Aysu Altıkardeşler İlman başkanlığında toplanan hayvanseverler, kendilerine her konuda destek veren Osmangazi Belediyesi’ne teşekkür etti.
Grubun bir araya gelmesinde önemli katkıları olan Meral Sütman, çalışmalarını tamamen gönüllülük esasına göre yürüttüklerini söyledi. Şahsi yardım çalışmalarını yürütürken, Osmangazi Belediyesi’nden büyük destek gördüklerini ifade eden Sütman, “Başta barınma, yiyecek ve sağlık olmak üzere ihtiyacımız olan her konuda bize büyük destek veriyorlar. Karşılaştığımız sıkıntıları Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü aracılığı ile çözebiliyoruz. Bizlerde, kendileri ile projelerimizi paylaşıp, birlikte çalışmak için düzenli olarak bir araya geliyoruz” dedi.
Veteriner İşleri Müdürü Aysu Altıkardeşler İlman, gönüllü hayvanseverlere, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi. İlk defa yaz başında beslenme odakları ile ilgili çalışma sırasında bir araya gelen grubun, herhangi bir çıkar gözetmeksizin tamamen gönüllülük esası ile çalışmasının örnek bir davranış olduğunun altını çizen İlman, “Bundan sonra da kendilerine imkânlarımız çerçevesinde desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here