Salihli ilçesinde Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) bünyesinde kazandırılacak olan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi binası için, Salihli Üniversite Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen bağış kampanyası vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.
Fakülte binası yapımı için başlatılan “Bir Tuğla da Sizden” kampanyası kapsamında kentin çeşitli bölgelerindeki reklam panolarında bağış reklamları yerini alırken, onbinlerce kampanya afişi de esnaflar tarafından dükkanlara ve toplu taşıma araçlarına asıldı. “CBÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Kuruluyor” başlığı ile reklam panolarında yer alan kampanya görsellerinde, “Büyük bir kampüste, yeni bir üniversite filizleniyor” sloganı ve fakülte binasının mimari projesi dikkat çekiyor.

AVM’LERDE STAND KURULDU
“Bir Tuğla da Sizden” kampanyası kapsamında Salihli Üniversite Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından Salihli KİPA ve Festiva Outlet Alışveriş Merkezlerinde kurulan standlarda, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi binası için makbuz karşılığı vatandaşlardan bağış toplanıyor.
Bir taraftan Salihli Üniversite Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından “Bir Tuğla da Sizden” kampanyası devam ettirilirken, CBÜ Salihli Meslek Yüksek Okulu kampüs alanı içerisinde fakülte binasının inşaatı da hızla devam ediyor. 8 ayda tamamlanması, toplam 1 milyon 670 bin TL’ye mal edilmesi planlanan bina inşaatında temel atma işlemi geçtiğimiz ay gerçekleştirilmiş, zemin katının perde ve kolon kısımları tamamlanmıştı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here