Egafed Başkanı Efkan Ceylan; “türkiye, Terörü Yenmek, Bu Beladan Kurtulmak Zorundadır”

Ege Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Federasyonu (EGAFED)’nun 83. yönetim kurulu toplantısı Uşak’ta yapıldı.
Toplantıda yaptığı konuşmasında genel bir değerlendirme yapan EGAFED Başkanı ve Söke Genç İş Adamları Derneği (SÖGİAD) Yüksek Danışma Konseyi Üyesi Efkan Ceylan; son dönemde gündemde olan terör sürecinin sona ermesi için atılan adımlara da değindi.
Konuşmasında Türkiye son derece önemli ve tarihi günlerden geçtiğini belirten EGAFED Başkanı Efkan Ceylan; “Uzun yıllardır devam eden ve her anlamda ağır maliyetler ödediğimiz, şehitler verdiğimiz, vatandaşlarımızı kaybettiğimiz talihsiz sürecin sona ermesi için adımlar atılıyor” dedi.
Sorumluluk sahibi sivil toplum kuruluşları olarak ülkede hiçbir koşulda kan akmasını, ocaklara ateş düşmesini ve insanların birbirlerine kin duymasını istemediklerini dile getiren Efkan Ceylan; “Türkiye, terörü yenmek, bu beladan kurtulmak zorundadır” dedi.
Ülkede terörün sona ermesi için atılan bütün iyi niyetli adımların önemli olduğunu vurgulayan EGAFED Başkanı Efkan Ceylan; “Ülkemizin barışı, huzuru, kardeşliği için atılacak her adımı desteklemek bizim vazifemizdir. Terörün kökünden çözülmesi meselesine siyasi referanslarla, politik kaygılarla bakamayız. Terör bir insanlık suçudur ve bizler bu sorunun çözümüne insani bir pencereden bakmak durumundayız. Bu nedenle herkes elini taşın altına koymalıdır. Bizler sorumluluk sahibi Türk vatandaşları olarak üzerimize düşeni bugüne kadar yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bizler elbette bir misyonun ve bir sorumluluğun kavgasını, daha doğrusu çabasını vermekteyiz. Bizim, yani işadamlarının ve sivil toplum kuruluşlarının en önemli görevi; ülkemiz için en iyinin, en doğrunun savunucusu olmaktır” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here