Didim’de Kamacı’nın İlk Rakibi Belli Oldu

2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde, Didim Belediye Başkanlığı için aday adaylığını ilk açıklayan isim Murat Kalaycı oldu.
CHP Didim İlçe Örgütü üyesi Didim Aquapark İşletmecisi Turizmci İşadamı Murat Kalaycı, 2014 yerel seçimleri için Didim’i yönetmeye hazır olduğunu belirterek bir restoranda düzenlediği basın toplantısında 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Belediye Başkan Aday adayı olacağını açıkladı. Resmi süreç başladığında aday adaylığı açıklamasını Parti binasında Milletvekilleri ve İlçe Başkanı ile birlikte tekrar açıklayacağını belirten Kalaycı, adaylık sürecinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in ‘kırmızı çizgileri’ olarak nitelediği ‘Yerel seçimlere temiz, dosyası, sıkıntısı olmayan adaylara şans verilecek’ söylemlerinden güç aldığını belirtti.
CHP’den aday adaylığını açıklayan ve “Denememek en büyük başarısızlıktır” sözünden yola çıktığını belirten Kalaycı, halkın ve doğrusunun yanında olduğunu söyledi. CHP İlçe Başkanı Şavgu Aydın’ı da eleştiren Murat Kalaycı “İlçe Başkanı Şavgu Aydın’ın ilk olarak 10 Ekim 2012’de sonrasında devamı da gelen açıklamalarında İlçe Başkanı arayışımız yok söylemi ve Aydın Milletvekili Baydar’ın da benzer açıklamaları yetkilerini aşan açıklamalardır. Kimin aday olacağına süreç başladığında oylama ile birlikte Parti Meclisi ve Genel Başkan Kararı doğrultusunda karar verilecektir. Bu açıklamalar tüzüğe aykırıdır, inanıyorum ki gereken uyarıyı alacaklardır. Bu açıklamayı Şavgu Aydın’ın gençliğine veriyor, tarafsız olmasını bekliyorum. İlerleyen süreçte farklı aday ismi kesinleştiğinde Şavgu Aydın ve Vekil Baydar nasıl bir seçim çalışması içine girecekler. İlçe Başkanlığı makamının her adaya eşit davranması gerekir, seçimlere aile içinde kırmadan birlikte girilmesini sağlamasını gerekir. Yasal süreç başladığında adaylığımı parti binamızda yapacağım” dedi.
İLK SEÇİM PROJELERİNİ AÇIKLADI
Seçim ekibi ile birlikte proje hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Kalaycı, “Kamacı ilk beş yılda başarılı hizmetler üretti ve 10 yıla yakın hizmet neticesinde önemli yol kat ettik bu anlamda kendine teşekkür ediyoruz. Ancak Didim’in daha yeni kadrolarla ileri taşınması gerekir, Yerel yönetime turizmci bakışı ile Didim’e hizmet edeceğim, bu yüzden de belediye başkan aday adayıyım. Siyasetin yozlaşmaması, diktatörlüğün oluşmaması için Amerika’da başkan 2 dönemden fazla seçilemiyor. Bu bağlamda Kamacı ve ekibinin de sınırı doldu. Didim’in kendisini 1. lige taşıyacak yeni yönetimlere ihtiyacı var. Bu süreçte aday olacaklara başarılar diliyorum, partimizin aldığı kararında arkasında duracağımı beyan ediyorum. CHP iktidarı için irade gösterilen adayın arkasında yer alacağım” dedi.
Yeni CHP anlayışından yola çıkarak Didim CHP’de halkın iktidarını kurmayı hedeflediğini açıklayan Kalaycı, projelerini ise “Didim’in kurtulması için yeni sahil projelerinin açılması gerekiyor, bunu yapacağız. Mavişehir’den Marinaya kadar olan alanda raylı sistem ve yürüyüş alanları oluşturarak halkın sosyal alan eksikliğini gidereceğiz. 2. Koya amfi tiyatro projesini hayata geçireceğiz. Hem gelen turistin ses kirliliğinde şikayet etmemesi hem de işletmecilerimizin ses uygulamasından ötürü zarar etmelerini engellemek adına Barlar Sokağı oluşturacağız. 1500 dönüm üzerine temalı park alanı oluşturarak, Didim’in nefes alacağı yeşil bir alan oluşturacağız. Ülkenin en pahalı suyunu içiyoruz. Bu sorunu EPDK ile görüşerek kendi güneş ve rüzgar enerjimizden elde edeceğimiz enerji ile amorti edeceğiz, yenilebilir enerjinin kullanılır hal getirilmesini sağlayacağız. Turizm beldesinde turizm danışma ofisimiz yok, Bu konuyla ilgili acil girişimler başlatacağız. Yayalara açık trafiğe kapalı alanlar yaratacağız. Altınkumda sahil temizliğinin sağlanması amacıyla duş ve tuvalet hizmeti vatandaşlara ücretsiz olarak sunacağız. İlçemizin adının medyada yer alması için dizi yapımcıları ve ulusal programlarla görüşme sağlayacağız. İlçemizde yaşayan İngilizlere kendi aralarında seçim yapmak ve oturma belgesi sunmak kaydıyla iki kişiye fahri meclis üyeliği verecek, belediye meclisinde temsil edilmelerini ve söz sahibi olmalarını sağlayacağız. Temiz siyaset anlayışı için kendi basınımızla yola devam edeceğim, seçim propagandası için medya organı kurma girişiminde bulunmayacağım. Büyükşehir Yasası ile birlikte 2 belde ve 5 köy de ilçemize bağlanacak, hiçbir köyümüzde spor alanı ve benzeri sosyal alan yok, köylerimizde sosyal alanlar oluşturacağız” sözleri ile özetledi.
Toplantıyı bir yazarın ‘En büyük başarısızlık denememektir’ sözü ile bitiren Kalaycı “Halkın yanında temiz ve dürüst siyaset yapmak için adayım, bunu halkımız da Genel merkezimizde fark edecektir, Didim için iyi şeyler olsun” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here