Balıkçıların Yüzü Gülmedi

Balıkçıların Yüzü GülmediKarabük’te balıkçılar, balığın bu sene olmadığını belirterek, iş yapamadıklarını söylediler.
Karabük’te ki balıkçılar, havaların geç soğuması nedeniyle balığın olmadığını, büyük balıkların da küçük balıkları yediğini söylediler. 15 yıldır balıkçılık yapan Serdar Kılıç, vatandaşların balıklara ilgisinin az olduğunu belirterek, “Şuanda balık az olduğu için taze balık yok. Balığın olmaması fiyatlara da yansıyor. Vatandaşın durumu da iyi değil. Bu sene balık istediğimiz gibi de olmadı. Büyük balık küçük balığı yediği için hamsi yok. Hamsinin fiyatı şuanda 10 TL” dedi.
10 yıldır balıkçılık yapan Ersin Sarıhan ise, “Bayramdan önce biraz palamutta iş yaptık, şuan balık yok. 10 TL’ye hamsi satıyoruz bu da pahalı. Bu sene böyle gider diye düşünüyoruz. Pahalı olduğu için vatandaşımız da ilgi göstermiyor” diye konuştu.
30 yıldır balıkçılık yaptığını belirten İlyas Kaya da, “Bu sene palamut, çinekop iyi, ama hamsi yok. Hamsi Rusya’ya kaçtı. Hamsinin kasası 100 TL, istavritin kilosu 7.50 Krş, mezgit 10 TL, balıklar azaldı. Vatandaş pahalı olması nedeniyle talebi olmuyor. Eğer balık taze balık olursa ilgi gösteriyor ama günlük balık da çıkmıyor” dedi.

Önceki İçerikNevşehir Ticaret Borsası Başkanı Gök, Adaylığını Açıkladı
Sonraki İçerikBaşiskele’nin En Büyük Parkı Tamamlandı