Akşehir Belediye Başkanı Oğul’dan Köylere Ziyaret

0
437
aksehir belediye baskani oguldan koylere ziyaret
aksehir belediye baskani oguldan koylere ziyaret

Akşehir Belediye Başkanı Oğul’dan Köylere ZiyaretKonya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, 2014 yerel seçimlerinin ardından Akşehir’in mahallesi haline gelecek olan köyleri ziyaret etmeye başladı.
İlk olarak Akşehir’e bağlı Karabulut Köyü’nde vatandaşlarla buluşan Başkan Oğul, yeni yasa ve yasanın getirdikleri hakkında vatandaşlara bilgiler verdi. Yeni yasa ile köy ve beldelerin Akşehir’in bir mahallesi olacağını belirten Başkan Oğul, “Büyükşehir Yasası’nın siz değerli hemşehrilerimize birçok getirisi var. Artık sizler Akşehir’in birer mahallesi oluyorsunuz. Artık sizlere hizmeti Akşehir Belediyesi verecek. İstedik ki, 2014’ü beklemeden siz değerli hemşehrilerimizin eksikliklerini şimdiden öğrenerek, hizmet vermeye şimdiden başlayalım” diye konuştu. 2014 seçimlerinin ardından Akşehir’in 55 mahalleye kavuşacağını kaydeden Başkan Oğul, “Akşehir Belediyesi olarak siz değerli hemşehrilerimize en iyi hizmeti vermek için tüm gücümüzle çalışacağız” dedi. Seçimlerde 3 sandıkta oy kullanılacağını da vurgulayan Oğul, “Artık köy muhtarı değil, mahalle muhtarınızı seçeceksiniz. Akşehir Belediye Başkanı ve meclis üyelerini ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanını seçeceksiniz. Mahalle olarak artık köylerimiz daha fazla hizmetten yararlanacak ve bunun için canla başla çalışacağız” şeklinde konuştu.
Vatandaşlarda bilgilendirme toplantısından duydukları memnuniyeti ifade ederek Başkan Oğul’a iste ve şikayetlerini iletti. Oğul da istek ve şikayetleri not alarak, en kısa sürede çözülmesi için çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 + 3 =