Trabzon’un Kentsel Dönüşümleri Dünyaya Model Olacak

Karşıyaka yolu ve Erdoğdu yolları ile Trabzon’un güneye açılacağını kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Akyazı ile Akoluk arasında 3 gidiş 3 geliş olarak planlanan ve 3 tüneli bulunan 19.5 km uzunluğundaki Kanuni Bulvarı’nın Ahi Evren Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’nin batı tarafında 1.200 m’lik bölümün yapımı sürüyor. hızla devam ediyor. Ayasofya kavşağında hemzemin geçiş düzenlemesi yapımı süratle devam ediyor. Çalışmaların yüzde ellilik bir kısmı tamamlandı. İtfaiye kavşağı da yanı şekilde yeniden düzenmiş olacaktır. Vatandaşlarımızın güvenli ve konforlu seyahat etmelerini sağlamak için de göreve geldiğimizden beri 30 sıfır otobüsü halkımızın hizmetine sunduk.2013 yılında da 10 otobüs daha alarak bu rakama 40’a yükseltmiş olacağız. Her şeyin en iyisine layık Trabzon halkı bunu fazlasıyla hak ediyor” diye konuştu.
Trabzon’un büyükşehir olduğunu ve büyükşehirle birlikte imar bütünlüğü sağlanacağını kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, kentlerin sağlıklı büyüyebilmesi için imar bütünlüğünün önemine dikkat çekti.
Katı atık soruna da değinen Başkan Gümrükçüoğlu, katı atıklarda depolama sisteminin kaldırılarak yerine çöpten elektrik üretilebilecek sisteme geçiş için görüşmelerin sürdüğünü kaydetti.
Sunumun ardından Başkan Gümrükçüoğlu heyetle birlikte Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşümün yapıldığı alanda incelemelerde bulunarak konuklara bilgi verdi.
Dünya Bankası Sürdürülebilir Kalkınma Sektörü Türkiye Sorumlusu Stephan Karam, Trabzon Belediyesi’nin daha önce başlatmış olduğu Kentsel Dönüşüm Projeleri ile Katı Atık projelerine, ulaşımda yürütülmekte olan projeler ile içme suyu temini ve atık su projelerine her düzeyde destek olabileceklerini belirtti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here